Stekelenburg wil ook volgend seizoen eerste doelman bij Ajax zijn
AMSTERDAM (ANP) - Met de kampioensschaal in zijn hand besefte Maarten Stekelenburg dat je in het voetbal weinig kan voorspellen. "Toen ik vorig jaar hier terugkeerde bij Ajax deed André Onana het geweldig", zei hij. "Hij was de eerste man, totdat hij plotseling werd geschorst. Toen moest ik het plotseling invullen. Dat heb ik denk ik wel aardig gedaan."
Met Stekelenburg in het doel werd Ajax kampioen en veroverde het twee weken geleden de KNVB-beker. De 38-jarige doelman is nu de oudste speler die met Ajax kampioen is geworden. Alleen Pim Doesburg (43 jaar/PSV), Jan Heintze (39 jaar/PSV) en Sander Boschker (39 jaar/ FC Twente) waren ouder toen ze landskampioen van Nederland werden. "Ik las net dat ik weer een record rijker ben bij Ajax", lachte Stekelenburg.
Directeur voetbalzaken Marc Overmars liet voor het gewonnen kampioensduel met FC Emmen (4-0) doorschemeren dat de kans groot is dat André Onana, die een dopingschorsing uitzit, na dit seizoen verkocht wordt. Stekelenburg blijft nog een jaartje. Blijft hij eerste doelman en wordt Remko Pasveer die van Vitesse overkomt de tweede keeper van Ajax komend seizoen? Of gaat Ajax de transfermarkt op voor een definitieve opvolger van Onana?
"Ook al halen ze twaalf nieuwe doelmannen", antwoordde Stekelenburg. "Ik wil in de voorbereiding laten zien dat ik de beste ben. Maar eerst willen we dit seizoen goed beëindigen en hopelijk komt er voor mij nog een EK dan."
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
20 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
23 uur geleden