Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stekelenburg wil ook volgend seizoen eerste doelman bij Ajax zijn

Stekelenburg wil ook volgend seizoen eerste doelman bij Ajax zijn

AMSTERDAM (ANP) - Met de kampioensschaal in zijn hand besefte Maarten Stekelenburg dat je in het voetbal weinig kan voorspellen. "Toen ik vorig jaar hier terugkeerde bij Ajax deed André Onana het geweldig", zei hij. "Hij was de eerste man, totdat hij plotseling werd geschorst. Toen moest ik het plotseling invullen. Dat heb ik denk ik wel aardig gedaan."

Met Stekelenburg in het doel werd Ajax kampioen en veroverde het twee weken geleden de KNVB-beker. De 38-jarige doelman is nu de oudste speler die met Ajax kampioen is geworden. Alleen Pim Doesburg (43 jaar/PSV), Jan Heintze (39 jaar/PSV) en Sander Boschker (39 jaar/ FC Twente) waren ouder toen ze landskampioen van Nederland werden. "Ik las net dat ik weer een record rijker ben bij Ajax", lachte Stekelenburg.

Directeur voetbalzaken Marc Overmars liet voor het gewonnen kampioensduel met FC Emmen (4-0) doorschemeren dat de kans groot is dat André Onana, die een dopingschorsing uitzit, na dit seizoen verkocht wordt. Stekelenburg blijft nog een jaartje. Blijft hij eerste doelman en wordt Remko Pasveer die van Vitesse overkomt de tweede keeper van Ajax komend seizoen? Of gaat Ajax de transfermarkt op voor een definitieve opvolger van Onana?

"Ook al halen ze twaalf nieuwe doelmannen", antwoordde Stekelenburg. "Ik wil in de voorbereiding laten zien dat ik de beste ben. Maar eerst willen we dit seizoen goed beëindigen en hopelijk komt er voor mij nog een EK dan."

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

5 uur geleden
Neres helpt Napoli aan zege op AS Roma

ROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.

6 uur geleden
Menzo stapt op als bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.

6 uur geleden
Duel Ajax - FC Groningen wordt dinsdag zonder fans uitgespeeld

AMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.

6 uur geleden
KNVB: vooral triest voor de echte supporters

ZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.

7 uur geleden
Ajax: excuses aan iedereen die benadeeld is

AMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.

7 uur geleden
Supportersvereniging Ajax distantieert zich van vuurwerkacties

AMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.

7 uur geleden