Stekelenburg wil ook volgend seizoen eerste doelman bij Ajax zijn
AMSTERDAM (ANP) - Met de kampioensschaal in zijn hand besefte Maarten Stekelenburg dat je in het voetbal weinig kan voorspellen. "Toen ik vorig jaar hier terugkeerde bij Ajax deed André Onana het geweldig", zei hij. "Hij was de eerste man, totdat hij plotseling werd geschorst. Toen moest ik het plotseling invullen. Dat heb ik denk ik wel aardig gedaan."
Met Stekelenburg in het doel werd Ajax kampioen en veroverde het twee weken geleden de KNVB-beker. De 38-jarige doelman is nu de oudste speler die met Ajax kampioen is geworden. Alleen Pim Doesburg (43 jaar/PSV), Jan Heintze (39 jaar/PSV) en Sander Boschker (39 jaar/ FC Twente) waren ouder toen ze landskampioen van Nederland werden. "Ik las net dat ik weer een record rijker ben bij Ajax", lachte Stekelenburg.
Directeur voetbalzaken Marc Overmars liet voor het gewonnen kampioensduel met FC Emmen (4-0) doorschemeren dat de kans groot is dat André Onana, die een dopingschorsing uitzit, na dit seizoen verkocht wordt. Stekelenburg blijft nog een jaartje. Blijft hij eerste doelman en wordt Remko Pasveer die van Vitesse overkomt de tweede keeper van Ajax komend seizoen? Of gaat Ajax de transfermarkt op voor een definitieve opvolger van Onana?
"Ook al halen ze twaalf nieuwe doelmannen", antwoordde Stekelenburg. "Ik wil in de voorbereiding laten zien dat ik de beste ben. Maar eerst willen we dit seizoen goed beëindigen en hopelijk komt er voor mij nog een EK dan."
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
16 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
20 minuten geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
4 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
4 uur geleden