Stekelenburg start voor Ajax tegen oude club AS Roma
ROME (ANP) - Maarten Stekelenburg kan donderdag het doel van Ajax verdedigen tijdens de uitwedstrijd tegen zijn oude club AS Roma. "Ik ben fit en heb geen last meer van mijn knie", zei hij vlak voor de laatste training voor het tweede duel in de kwartfinales van de Europa League. "Ik ben er klaar voor."
De 38-jarige Stekelenburg raakte anderhalve week tijdens de warming-up van het uitduel met sc Heerenveen geblesseerd aan een knie. Hij werd de afgelopen drie wedstrijden vervangen door Kjell Scherpen, die schuldig was aan de gelijkmaker van AS Roma in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax begint met een achterstand van 1-2 aan de return in een leeg Olympisch stadion van Rome. Vergeleken met het verloren duel van vorige week mist Ajax de geschorste Devyne Rensch. Sean Klaiber is een van de kandidaten om de rechtsback te vervangen. Meer voor de hand ligt dat Jurriën Timber rechts in de defensie start en de weer fitte Perr Schuurs als centrale verdediger terugkeert in de basisploeg. "Ik heb die opties", zei Ten Hag. "Schuurs is fit maar heeft even niet gespeeld. Ik wil hem zo op de training zien."
Opstelling
Het lijkt erop dat trainer Erik ten Hag vasthoudt aan een voorhoede met spits Dusan Tadic en de Braziliaanse vleugelspitsen David Neres en Antony. "We speelden vorige week tegen AS Roma een uitstekende wedstrijd", zei de coach van Ajax, die Brian Brobbey waarschijnlijk achter de hand houdt als er iets geforceerd moet worden. "Alleen moeten we nu effectiever zijn."
De geblesseerde Daley Blind, Noussair Mazraoiu en Zakaria Labyad zijn niet inzetbaar. Ook André Onana (dopingschorsing) en Sébastien Haller (niet speelgerechtigd) ontbreken in Rome.
Vermoedelijke opstelling Ajax: Stekelenburg; Jurriën Timber, Schuurs, Martínez en Tagliafico; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Tadic en Neres.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
12 uur geleden