Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stekelenburg start voor Ajax tegen oude club AS Roma

Stekelenburg start voor Ajax tegen oude club AS Roma

ROME (ANP) - Maarten Stekelenburg kan donderdag het doel van Ajax verdedigen tijdens de uitwedstrijd tegen zijn oude club AS Roma. "Ik ben fit en heb geen last meer van mijn knie", zei hij vlak voor de laatste training voor het tweede duel in de kwartfinales van de Europa League. "Ik ben er klaar voor."

De 38-jarige Stekelenburg raakte anderhalve week tijdens de warming-up van het uitduel met sc Heerenveen geblesseerd aan een knie. Hij werd de afgelopen drie wedstrijden vervangen door Kjell Scherpen, die schuldig was aan de gelijkmaker van AS Roma in de Johan Cruijff ArenA.

Ajax begint met een achterstand van 1-2 aan de return in een leeg Olympisch stadion van Rome. Vergeleken met het verloren duel van vorige week mist Ajax de geschorste Devyne Rensch. Sean Klaiber is een van de kandidaten om de rechtsback te vervangen. Meer voor de hand ligt dat Jurriën Timber rechts in de defensie start en de weer fitte Perr Schuurs als centrale verdediger terugkeert in de basisploeg. "Ik heb die opties", zei Ten Hag. "Schuurs is fit maar heeft even niet gespeeld. Ik wil hem zo op de training zien."

Opstelling

Het lijkt erop dat trainer Erik ten Hag vasthoudt aan een voorhoede met spits Dusan Tadic en de Braziliaanse vleugelspitsen David Neres en Antony. "We speelden vorige week tegen AS Roma een uitstekende wedstrijd", zei de coach van Ajax, die Brian Brobbey waarschijnlijk achter de hand houdt als er iets geforceerd moet worden. "Alleen moeten we nu effectiever zijn."

De geblesseerde Daley Blind, Noussair Mazraoiu en Zakaria Labyad zijn niet inzetbaar. Ook André Onana (dopingschorsing) en Sébastien Haller (niet speelgerechtigd) ontbreken in Rome.

Vermoedelijke opstelling Ajax: Stekelenburg; Jurriën Timber, Schuurs, Martínez en Tagliafico; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Tadic en Neres.

Meer uit Voetbal

Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

3 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

5 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

8 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

10 uur geleden
Media: gele kaarten tijdens WK ook al na groepsfase geschrapt

VANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.

10 uur geleden
Mendy (Cagliari) maakt snelste goal van dit seizoen in Serie A

CAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.

22 uur geleden
Noorse voetbalbond wil afschaffing FIFA-vredesprijs

OSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiële vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.

1 dag geleden