Stekelenburg start voor Ajax tegen oude club AS Roma
ROME (ANP) - Maarten Stekelenburg kan donderdag het doel van Ajax verdedigen tijdens de uitwedstrijd tegen zijn oude club AS Roma. "Ik ben fit en heb geen last meer van mijn knie", zei hij vlak voor de laatste training voor het tweede duel in de kwartfinales van de Europa League. "Ik ben er klaar voor."
De 38-jarige Stekelenburg raakte anderhalve week tijdens de warming-up van het uitduel met sc Heerenveen geblesseerd aan een knie. Hij werd de afgelopen drie wedstrijden vervangen door Kjell Scherpen, die schuldig was aan de gelijkmaker van AS Roma in de Johan Cruijff ArenA.
Ajax begint met een achterstand van 1-2 aan de return in een leeg Olympisch stadion van Rome. Vergeleken met het verloren duel van vorige week mist Ajax de geschorste Devyne Rensch. Sean Klaiber is een van de kandidaten om de rechtsback te vervangen. Meer voor de hand ligt dat Jurriën Timber rechts in de defensie start en de weer fitte Perr Schuurs als centrale verdediger terugkeert in de basisploeg. "Ik heb die opties", zei Ten Hag. "Schuurs is fit maar heeft even niet gespeeld. Ik wil hem zo op de training zien."
Opstelling
Het lijkt erop dat trainer Erik ten Hag vasthoudt aan een voorhoede met spits Dusan Tadic en de Braziliaanse vleugelspitsen David Neres en Antony. "We speelden vorige week tegen AS Roma een uitstekende wedstrijd", zei de coach van Ajax, die Brian Brobbey waarschijnlijk achter de hand houdt als er iets geforceerd moet worden. "Alleen moeten we nu effectiever zijn."
De geblesseerde Daley Blind, Noussair Mazraoiu en Zakaria Labyad zijn niet inzetbaar. Ook André Onana (dopingschorsing) en Sébastien Haller (niet speelgerechtigd) ontbreken in Rome.
Vermoedelijke opstelling Ajax: Stekelenburg; Jurriën Timber, Schuurs, Martínez en Tagliafico; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Tadic en Neres.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
50 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
52 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
3 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
15 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
16 uur geleden