Steijn noemt terugkeer Van Gaal bij Ajax 'onwijs mooi nieuws'
ATHENE (ANP) - Trainer Maurice Steijn is blij met de terugkeer van Louis van Gaal bij Ajax. "Het is geweldig, onwijs mooi nieuws", zei de Hagenaar in aanloop naar de ontmoeting met AEK Athene van donderdag in de groepsfase van de Europa League.
Van Gaal gaat aan de slag als adviseur van de raad van commissarissen van de Amsterdammers, die in een diepe crisis verkeren. "Louis is een echte Ajacied. Het is geweldig dat iemand van zijn statuur en met zijn ervaring de club wil adviseren", aldus Steijn, die van plan is zelf contact met Van Gaal te zoeken. "Het zou als technische staf gek zijn om hier niet ons voordeel uit te halen. Als je je licht kan laten schijnen bij dit soort iconen, die gepokt en gemazeld zijn en weten waar Ajax voor staat, moet je dat doen."
In het begin van zijn trainersloopbaan bij ADO Den Haag had Steijn, tussen 2011 en 2014, ook geregeld contact met Van Gaal. Oranje, waar Van Gaal toen bondscoach van was, trainde geregeld in het stadion van ADO. "Het contact was warm en ik hoop dat we dat weer kunnen oppakken. Al die tips en gesprekken, ik doe daar nog steeds mijn voordeel mee."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
41 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
22 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
1 dag geleden