Steijn noemt terugkeer Van Gaal bij Ajax 'onwijs mooi nieuws'
ATHENE (ANP) - Trainer Maurice Steijn is blij met de terugkeer van Louis van Gaal bij Ajax. "Het is geweldig, onwijs mooi nieuws", zei de Hagenaar in aanloop naar de ontmoeting met AEK Athene van donderdag in de groepsfase van de Europa League.
Van Gaal gaat aan de slag als adviseur van de raad van commissarissen van de Amsterdammers, die in een diepe crisis verkeren. "Louis is een echte Ajacied. Het is geweldig dat iemand van zijn statuur en met zijn ervaring de club wil adviseren", aldus Steijn, die van plan is zelf contact met Van Gaal te zoeken. "Het zou als technische staf gek zijn om hier niet ons voordeel uit te halen. Als je je licht kan laten schijnen bij dit soort iconen, die gepokt en gemazeld zijn en weten waar Ajax voor staat, moet je dat doen."
In het begin van zijn trainersloopbaan bij ADO Den Haag had Steijn, tussen 2011 en 2014, ook geregeld contact met Van Gaal. Oranje, waar Van Gaal toen bondscoach van was, trainde geregeld in het stadion van ADO. "Het contact was warm en ik hoop dat we dat weer kunnen oppakken. Al die tips en gesprekken, ik doe daar nog steeds mijn voordeel mee."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
27 minuten geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
36 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
3 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
3 uur geleden