Steijn noemt terugkeer Van Gaal bij Ajax 'onwijs mooi nieuws'
ATHENE (ANP) - Trainer Maurice Steijn is blij met de terugkeer van Louis van Gaal bij Ajax. "Het is geweldig, onwijs mooi nieuws", zei de Hagenaar in aanloop naar de ontmoeting met AEK Athene van donderdag in de groepsfase van de Europa League.
Van Gaal gaat aan de slag als adviseur van de raad van commissarissen van de Amsterdammers, die in een diepe crisis verkeren. "Louis is een echte Ajacied. Het is geweldig dat iemand van zijn statuur en met zijn ervaring de club wil adviseren", aldus Steijn, die van plan is zelf contact met Van Gaal te zoeken. "Het zou als technische staf gek zijn om hier niet ons voordeel uit te halen. Als je je licht kan laten schijnen bij dit soort iconen, die gepokt en gemazeld zijn en weten waar Ajax voor staat, moet je dat doen."
In het begin van zijn trainersloopbaan bij ADO Den Haag had Steijn, tussen 2011 en 2014, ook geregeld contact met Van Gaal. Oranje, waar Van Gaal toen bondscoach van was, trainde geregeld in het stadion van ADO. "Het contact was warm en ik hoop dat we dat weer kunnen oppakken. Al die tips en gesprekken, ik doe daar nog steeds mijn voordeel mee."
Meer uit Voetbal
BREMEN (ANP) - Bundesliga-club Werder Bremen gaat in mei niet meer op trainingskamp naar de Verenigde Staten. Dat komt volgens een woordvoerder van de Duitse club door "sportieve, economische en politieke redenen". Werder zou oefenwedstrijden spelen in Detroit en Minneapolis, waar de afgelopen weken massale protesten waren tegen immigratiedienst ICE.
2 minuten geledenSAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
20 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
21 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geleden