Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stefania door naar finale Eurovisie Songfestival

Stefania door naar finale Eurovisie Songfestival

ROTTERDAM (ANP) - De Utrechtse Stefania, die namens Griekenland meedoet aan het Eurovisie Songfestival, is door naar de grote finale op zaterdag in Rotterdam Ahoy. De zangeres kreeg donderdagavond tijdens de tweede halve finale voor haar liedje Last Dance genoeg stemmen van de internationale vakjury's en de kijkers thuis.

Ook Albanië, Servië, Bulgarije, Moldavië, Portugal, IJsland, San Marino, Finland en Zwitserland wisten donderdag een finaleplaats te behalen. De Nederlandse producer Wouter Hardy staat dankzij de kwalificatie van Zwitserland voor het tweede jaar op rij in de eindstrijd. De Brabander, die meeschreef aan Duncan Laurence' Arcade, komt bij winst in een uniek rijtje. Slechts vijf mensen wisten eerder minstens twee keer als artiest of schrijver het songfestival te winnen. Voor Estland, Tsjechië, Oostenrijk, Polen, Georgië, Letland en Denemarken houdt het songfestivalavontuur op.

Dinsdag plaatsten Noorwegen, Israël, Rusland, Azerbeidzjan, Malta, Litouwen, Cyprus, Zweden, België en Oekraïne zich voor de finale. Jeangu Macrooy is, omdat Nederland gastland is dankzij de overwinning van Duncan Laurence in 2019, al verzekerd van een finaleplaats. Ook Frankrijk, Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland en Italië, de zogenoemde 'Big Five', hoefden niet mee te doen aan de halve finales en staan zaterdag sowieso al op het podium.

Meer uit Binnenland

Onderzoek: helft jongeren ervaart online seksuele intimidatie

DEN HAAG (ANP) - Een op de twee jongeren tussen de 12 en 25 jaar krijgt online te maken met seksueel misbruik of seksuele intimidatie. Dat meldt stichting Fonds Slachtofferhulp op basis van onderzoek van Ipsos I&O.

19 minuten geleden
15 miljoen euro voor proef om leraren die meer werken te belonen

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Mariëlle Paul (basisonderwijs) trekt 15 miljoen euro uit voor een driejarige proef om leraren te belonen als ze meer uren werken. Leraren stimuleren om een dag meer te gaan werken, is een van de oplossingen voor het lerarentekort in het basisonderwijs. De proef begint in 2026.

2 uur geleden
Tientallen arrestaties in Frankrijk rond crypto-ontvoeringen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft 24 mensen gearresteerd in verband met meerdere ontvoeringspogingen van crypto-ondernemers en hun families. Dat bevestigde een politiebron dinsdag tegen persbureau AFP. De arrestaties vonden maandag en dinsdag plaats.

2 uur geleden
Onderzoek: minstens twee modale inkomens nodig voor koophuis

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het wordt voor Nederlanders met een modaal inkomen steeds moeilijker om een betaalbare woning te vinden, constateert De Hypotheker. Volgens de hypotheekadviseur is, gerekend met de huidige woningprijzen, inmiddels meer dan twee keer een modaal inkomen nodig om een gemiddelde woning te kopen.

2 uur geleden
Dijksma en politiebonden hadden 'goed' gesprek na ophef om brief

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse driehoek (burgemeester, politie en justitie) en politiebonden NPB en ACP hebben een "goed en inhoudelijk" gesprek met elkaar gevoerd, laten zij na afloop weten. Het gesprek volgde nadat burgemeester Sharon Dijksma in een brief had geschreven dat agenten geen instructie hadden voor het gebruikte geweld bij een pro-Palestijnse demonstratie. Doordat Dijksma dit publiekelijk uitte, voelden de politiebonden zich niet gesteund.

11 uur geleden
Voorzitter coronacommissie weerspreekt aantijgingen Van Meijeren

DEN HAAG (ANP) - De verwijten van FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren over de parlementaire-enquêtecommissie die de coronacrisis onderzoekt, zijn "bezijden de waarheid". Dat heeft Daan de Kort, VVD-Kamerlid en voorzitter van de commissie, gezegd tegen het ANP in een reactie op het terugtreden van Van Meijeren. "We zijn onaangenaam verrast door zijn keuze."

12 uur geleden
ANWB: zeer drukke avondspits door regen

DEN HAAG (ANP) - De avondspits is dinsdagavond zeer druk door de vele regen die is gevallen. Iets voor 17.30 uur staat er bijna 1000 kilometer file op de Nederlandse wegen en dat is een stuk meer dan gebruikelijk op dinsdag, laat een medewerker van de ANWB Verkeersinformatie weten.

13 uur geleden