
Steeds minder tienermeisjes worden moeder
DEN HAAG (ANP) - Het aantal tienermoeders blijft maar dalen en is in tien jaar gehalveerd. Vergeleken met andere landen in Europa komt het hier weinig voor dat meisjes een kind krijgen voor hun twintigste. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van vorig jaar.
In 2020 brachten moeders onder de twintig in Nederland bijna 1200 kinderen ter wereld. Tien jaar eerder waren dat er nog ruim 2500. Deze daling is al sinds het begin van de eeuw te zien. In de Europese Unie telt alleen Denemarken relatief minder tienermoeders.
Kinderen van tienermoeders groeien veel vaker op in een gezin zonder moeder of vader. Slechts een derde van deze kinderen belandt in een huis met beide ouders, tegen 90 procent van de andere kinderen. Ook komt het relatief vaak voor dat ze in een driegeneratiegezin wonen, bijvoorbeeld met hun moeder, opa en oma.
Ook vrouwen van in de twintig krijgen naar verhouding minder kinderen. De gemiddelde leeftijd waarop vrouwen voor het eerst moeder worden, is de afgelopen tien jaar gestegen van 29,4 naar 30,1 jaar.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
9 uur geledenWEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tientallen activisten van Extinction Rebellion voeren actie op het Media Park in Hilversum, bij een gebouw van de NOS. Ze vinden dat de berichtgeving van de omroep over klimaatzaken is gebaseerd op "misleidende frames" en stellen dat de NOS een duidelijker verband moet leggen tussen "de klimaatcrisis en extreem weer". Ook pleiten ze voor een wekelijks "klimaatjournaal waarin klimaatrechtvaardigheid centraal staat".
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn twintig woningen ontruimd nadat brand was uitgebroken in een spouwmuur. Het vuur ontstond rond 11.00 uur in de Markensestraat in de wijk Duindorp. Ongeveer een uur later was de brand onder controle, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Haaglanden weten. Niemand raakte gewond.
15 uur geleden