Steeds minder muskusratten in Zeeland, en dat is goed nieuws voor de dijken
ZEELAND - Het aantal muskusratten dat in de Zeeuwse wateren wordt gevangen, daalt verder. In het jaar 2023 heeft het waterschap 3.805 muskusratten gevangen. Dat zijn er 700 minder dan in 2022. Door extra investeringen in muskusrattenbestrijders en samenwerking, ook aan de Vlaamse grens, zet het waterschap de daling voort die in 2022 is ingezet. Er is geen enkele beverrat gevangen. Landelijk gezien is het aantal vangsten juist toegenomen.
Meer uit Tholen
ZEELAND - De Zeeuwse industrie staat onder druk door een combinatie van geopolitieke onzekerheden, stijgende loonkosten en afnemende export door internationale spanningen. Hoewel de economie vorig jaar sterker groeide dan verwacht, wordt door UWV de komende jaren een afvlakking voorspeld. Dit heeft ook gevolgen voor de arbeidsmarkt, vooral voor sectoren en beroepen die gevoelig zijn voor economische schommelingen.
2 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 21 februari organiseert wandelsportvereniging (WSV) Oosterscheldestappers uit Sint-Maartensdijk voor de 14e keer de Kees Wessels winterwandeltocht.
19 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Verkeer vanuit Bergen op Zoom moet dit weekend rekening houden met de afsluiting van de Heinenoordtunnel (A29). De tunnel gaat vrijdagavond dicht richting Rotterdam en blijft tot maandag gesloten. Dit is de eerste van de nog drie weekendafsluitingen op de planning.
23 uur geledenTHOLEN - De gemeenteraad heeft donderdagavond burgemeester Marleen Sijbers (60) aanbevolen voor herbenoeming. Daarmee wordt zij voorgedragen voor een tweede ambtstermijn. Sijbers werd zes jaar geleden benoemd als burgemeester van Tholen en zit nu in het laatste jaar van haar eerste termijn.
1 dag geledenPOORTVLIET - Toneelclub Poortvliet is druk aan het repeteren geweest voor het blijspel 'Geen familie... dan maar een goeie buurvrouw!'. Het stuk speelt zich af in de woonkamer van Arie en Sofie Steendam. Ze wonen in een dorp waar ook hun ouders hebben gewoond, maar die wonen intussen ergens anders, en de vader van Sofie woont al een tijdje alleen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Anton Geluk wordt per 1 april de nieuwe directeur van Veiling Sint-Annaland. Hij volgt David Hage op die na een dienstverband van bijna vijftig jaar met pensioen gaat. Samen met Edward van den Eijnden gaat hij de tweekoppige directie vormen van Alvantho.
1 dag geledenTHOLEN - Op de Postweg bij Tholen is dinsdagavond schade ontstaan bij een aanrijding tussen twee auto's. Beide voertuigen kwamen om onbekende reden met elkaar in botsing. Er zijn geen gewonden gevallen.
2 dagen geleden