Steeds minder coronapatiënten belanden om klachten in ziekenhuis
BILTHOVEN (ANP) - Na het aantal positieve coronatests daalt nu ook het aantal ziekenhuisopnames wegens corona steeds sneller. In de afgelopen week waren bij 431 mensen de klachten zo erg dat ze in een ziekenhuis werden opgenomen, tegen 647 in de week ervoor. Dat betekent dat de instroom vanwege corona in een week tijd met 33,4 procent is gedaald.
Nog een week eerder belandden 742 mensen vanwege hun coronaklachten in een ziekenhuis. Het aantal van 431 vanwege corona opgenomen mensen is het laagste aantal sinds half juni, zes weken geleden.
De mensen die eerder in de zomergolf zijn opgenomen, beginnen nu de ziekenhuizen te verlaten, en daardoor lopen de intensive cares en verpleegafdelingen langzaamaan leeg.
Zomergolf zwakt af
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) registreerde in de afgelopen week 21.680 positieve tests. Dat is bijna een kwart minder dan in de week ervoor. Voor de derde week op rij daalt het aantal bevestigde besmettingen. De zomergolf zwakt af en is terug op het niveau van half juni.
De cijfers zijn niet volledig. Het RIVM registreert alleen tests die bij de GGD-locaties zijn uitgevoerd. Zelftests worden niet meegerekend. Maar het aantal mensen dat naar een teststraat gaat om bevestiging van een zelftest te krijgen, daalt ook al weken. Vorige week hebben iets meer dan 28.000 mensen een test laten doen, tegen bijna 34.000 de week ervoor en bijna 50.000 nog een week eerder. Die tests brengen bovendien minder vaak een besmetting aan het licht. Vorige week vielen twee op de drie testen positief uit. Dat is het laagste percentage sinds half juni, zeven weken geleden.
Metingen rioolwater
Het RIVM houdt het coronavirus ook op andere manieren in de gaten, bijvoorbeeld door de hoeveelheid virusdeeltjes in het rioolwater te meten. Ook daar zijn steeds minder sporen van het virus te vinden. In verpleeghuizen daalt het aantal positieve tests eveneens. De bewoners daarvan gaan doorgaans niet op vakantie, en die cijfers kunnen dus niet beïnvloed zijn door de zomervakantie.
Tussen maandagochtend en dinsdagochtend registreerde het RIVM bijna 3300 bevestigde besmettingen. In Amsterdam waren er 133 positieve tests en in Rotterdam 95. Daarna volgt Nijmegen met 82 nieuwe gevallen. Die stad en de gemeenten eromheen zijn naar verhouding de grootste brandhaard van het land sinds de Vierdaagse en de bijbehorende feesten.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
7 minuten geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er 168.960 incidenten van personen met verward gedrag. Dat is een stijging van 12 procent vergeleken met 2024 en daarmee een nieuw record. Dit blijkt uit politiecijfers over 2025, meldt de politie dinsdag.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De systeemstoring die zorgt voor uitval van treinen van en naar Breda duurt nog steeds voort. Dat meldt de NS. De eerste verwachting van het spoorbedrijf was dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. De verwachte eindtijd is een aantal keer verlengd. Het probleem ligt bij ProRail, meldde de NS eerder.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.
5 uur geleden