Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer vrouwen ondernemen in Nederland

Steeds meer vrouwen ondernemen in Nederland

UTRECHT (ANP) - Nederland telt steeds meer vrouwelijke ondernemers. Volgens onderzoek van de Kamer van Koophandel (KVK) is hun aantal inmiddels gestegen tot bijna 668.000, van een kleine 520.000 vijf jaar terug. Ook ten opzichte van mannen wonnen vrouwelijke ondernemers wat terrein. Waren in het eerste kwartaal van 2016 nog 35 van de honderd ondernemers vrouw, in het eerste kwartaal van 2021 was dat aandeel gestegen tot 37.

Vrouwelijke ondernemers zijn volgens de cijfers uit het Handelsregister vooral actief in de zakelijke dienstverlening. Daarnaast ondernemen vrouwen van oudsher veel in bijvoorbeeld de persoonlijke dienstverlening.

"Nog steeds is het beeld dat vrouwen alleen werkzaam zijn in de sector ‘persoonlijke dienstverlening’, zoals schoonheidsverzorging en haarverzorging, maar het is goed om dat te nuanceren", licht Josette Dijkhuizen toe. Zij is hoogleraar ondernemerschapsontwikkeling aan de Maastricht School of Management. "Van alle ondernemers in deze sector is weliswaar het leeuwendeel vrouw, maar binnen de gehele groep vrouwelijke ondernemers is er maar 12 procent van hen in deze sector actief."

Omdat het maandag Internationale Vrouwendag is, besteedt de KVK extra aandacht aan vrouwelijk ondernemerschap in Nederland. Uit de analyse komen meer wetenswaardigheden naar voren. Zo starten de meeste vrouwen een onderneming in Noord-Holland en zijn jongere starters doorgaans minder vaak vrouw. In de groep startende ondernemers tot 19 jaar is maar ruim een kwart vrouw. Ter vergelijking: in de leeftijdscategorie 40 tot 55 jaar is het aantal mannelijke en vrouwelijke starters bijna gelijk.

Meer uit Financieel

Baas Britse centrale bank verwelkomt nominatie Warsh voor Fed

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.

2 minuten geleden
Vakbonden hekelen sluiten klantenservicecentrum H&M in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.

44 minuten geleden
Cyberaanval zadelt Jaguar Land Rover op met miljoenenverlies

WHITLEY (ANP) - Autofabrikant Jaguar Land Rover is in het afgelopen kwartaal diep in de rode cijfers beland. Het bedrijf legde dit najaar veel fabrieken stil na een cyberaanval, waardoor het ook veel minder auto's kon verkopen. Daarnaast had de Britse automaker last van een kwakkelende markt voor luxeauto's in China en hogere importheffingen in de Verenigde Staten.

45 minuten geleden
ECB handhaaft rente eurozone opnieuw bij eerste besluit in 2026

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft daarmee na de eerste rentevergadering van dit jaar op 2 procent. Het is de vijfde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt. Ook de Britse centrale bank hield donderdag de rente ongewijzigd op 3,75 procent, na vier verlagingen op rij.

50 minuten geleden
Bitcoin daalt tot laagste niveau in 15 maanden

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, is donderdag tot onder de 70.000 dollar gezakt. Dat is het laagste niveau in ongeveer vijftien maanden. De cryptomunt is inmiddels meer dan 44 procent gedaald ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar.

1 uur geleden
Protest Greenpeace tegen sponsoring Winterspelen door oliebedrijf

MILAAN (ANP/AFP) - Klimaatactivisten van Greenpeace hebben donderdag geprotesteerd tegen de sponsoring van de Olympische Spelen door het grote Italiaanse olie- en gasbedrijf Eni. De demonstranten beschuldigen Eni ervan met zijn uitstoot bij te dragen aan klimaatverandering, wat leidt tot het smelten van sneeuw en ijs.

1 uur geleden
Europees Parlement wil meer aanpassingen in EU-meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).

2 uur geleden