Steeds meer Tholenaren doen beroep op Voedselbank: ‘Vooral de laatste weken zien we een stijging’
SINT-MAARTENSDIJK - Ook bij Voedselbank Goed Ontmoet in Sint-Maartensdijk merken ze dat steeds meer mensen helaas een beroep op hen moeten doen. Bert Scholts, gepensioneerd en floormanager bij het uitgiftepunt in Smerdiek ziet een aanzienlijke stijging.
Bert vertelt hierover: “10 jaar geleden zijn wij heel klein begonnen met het uitgiftepunt. In het begin waren er vier klanten per week, inmiddels is dit opgelopen tot ongeveer 40. Vooral de laatste weken zien we wel een stijging in het aantal mensen dat langskomt. Laatst kregen we in een week tijd 7 nieuwe klanten erbij, dat is best veel. Heel lang is het stabiel gebleven. De grens is inmiddels ook omhoog gegaan waardoor mensen eerder bij ons terecht kunnen, maar goed niet iedereen wil dat. Eerst waren de helft van de klanten gezinnen en de andere helft alleenstaande. Nu zien we duidelijk een verschuiving dat er meer gezinnen aan de bel trekken. We merken wel dat het seizoenswerk weer is begonnen. Het lijkt wel of alleenstaande eerder werk vinden dus daardoor verspringt dat wel iets.
Ik verwacht wel dat gezien de stijgende kosten mensen sneller naar de voedselbank zullen moeten. Wat ik heel sterk merk, dat merk ik al jaren, die drempel blijft nog steeds. Wij zien het als mensen met schroom binnenkomen, maar mensen moeten zich er absoluut niet voor schamen. De armoede die verborgen blijft is denk ik erg groot. Maar ze zijn niet alleen en kunnen altijd binnenstappen”.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Terwijl de eerste zonnestralen de boomgaarden en tuinen op het eiland in bloei zetten, ontwaakt ook een minder welkome gast uit zijn winterrust: de Aziatische hoornaar. Deze invasieve wespensoort, die zich de afgelopen jaren steeds verder in Nederland heeft verspreid, vormt een serieuze bedreiging voor honingbijen en andere belangrijke insecten. De gemeente Tholen grijpt daarom opnieuw in met extra maatregelen. Afgelopen week zijn in het buitengebied vijftig extra lokvallen geplaatst. "Als we de koninginnen nu onderscheppen, voorkomen we dat er in de zomer grote nesten ontstaan."
4 uur geledenTHOLEN - In samenwerking met de gemeente organiseert het 4 mei Comité weer de Dodenherdenking in Tholen. De plechtigheid vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark bij de Vossemeersepoort. Inwoners zijn van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn en samen stil te staan bij de slachtoffers van oorlog en geweld.
10 uur geledenTHOLEN - Inwoners in een groot deel van West-Brabant en Tholen hebben donderdag aan het einde van de middag een NL-Alert ontvangen vanwege meerdere grote natuurbranden in de regio. De waarschuwing is verspreid in onder meer Breda, Bergen op Zoom, Roosendaal, Woensdrecht, Zundert en Steenbergen.
1 dag geledenTHOLEN - Na een opvallend droge en rustige aprilmaand slaat het weer in mei om. De maand begint zomers, maar al snel neemt de kans op regen- en onweersbuien toe. Dat zegt meteoroloog Berend van Straaten in de maandverwachting.
1 dag geledenTHOLEN - Zeeuwse gemeenten doen op 12 mei mee aan de landelijke ETHOS-telling over dak- en thuisloosheid. Met deze telling wordt zo volledig mogelijk in kaart gebracht hoeveel mensen geen vaste woonplek hebben. Ook Tholen doet mee.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Een jongetje op de fiets is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto in Scherpenisse. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
2 dagen geledenTHOLEN - Inwoners die een scootmobiel of driewieler gebruiken, kunnen op donderdag 21 mei meedoen aan een scootmobieltocht door Tholen-stad. De tocht begint om 10.00 uur bij zorgonderneming De Vlinderbloem aan de Visstraat 19 in Tholen en duurt tot uiterlijk 15.00 uur.
2 dagen geleden