Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steeds meer Europese landen zetten asielprocedures Syriërs stil

Steeds meer Europese landen zetten asielprocedures Syriërs stil

STOCKHOLM (ANP/AFP/RTR) - Steeds meer landen in Europa pauzeren de aanvraagprocedures voor Syrische asielzoekers na de val van het regime van Bashar al-Assad. Na Duitsland en Oostenrijk hebben nu ook het Verenigd Koninkrijk, Zweden, Noorwegen en Denemarken besloten om alle beslissingen over Syriërs uit te stellen.

De Zweedse migratiedienst schrijft in een verklaring dat de situatie in Syrië te onduidelijk is, nu rebellen de controle over het land hebben overgenomen. "Het is gezien de situatie simpelweg niet mogelijk om vast te stellen hoe veilig het land op dit moment is." Zweden nam na Duitsland de meeste Syrische vluchtelingen op in 2015 en 2016.

De Britse regering kwam tot dezelfde conclusie. Wel zei de minister van Buitenlandse Zaken David Lammy dat het een "positief teken" is dat veel Syriërs zijn begonnen met het voorbereiden van hun terugkeer.

Onduidelijkheid

Ook Noorwegen en Denemarken verwijzen naar de "zeer onduidelijke situatie" in Syrië. Denemarken was in 2020 het eerste Europese land dat besloot de verblijfsvergunningen van Syriërs opnieuw te beoordelen, omdat het in delen van Syrië veilig zou zijn. Maar tot nu toe hebben er geen deportaties plaatsgevonden.

De Franse regering is nog bezig om de asielprocedures stil te leggen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken sprak maandagmiddag de verwachting uit dat daar binnen enkele uren een beslissing over wordt genomen.

Ook in Nederland wordt al gespeculeerd dat de val van Assad gevolgen kan hebben voor de Syrische vluchtelingen in ons land. Geert Wilders van de PVV roept premier Dick Schoof via X op om Syriërs terug te sturen. "En voer ook meteen een asielstop voor Syriërs in!"

Meer uit Buitenland

Justitiechef: Trump was waarschijnlijk ook doelwit schutter

WASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.

16 minuten geleden
Von der Leyen spreekt met Trump na aanval op mediagala

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."

25 minuten geleden
Rusland bedankt Noord-Korea voor 'bevrijding van Koersk'

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.

1 uur geleden
Rutte veroordeelt schietincident op Correspondents' Dinner

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."

1 uur geleden
Magyar naar Brussel voor overleg over bevroren EU-subsidies

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von ⁠der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.

3 uur geleden
Nieuwe gevechten gemeld in Malinese stad Kidal

KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.

4 uur geleden
Zelensky: wereld 40 jaar na Tsjernobyl weer op rand van een ramp

KYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."

5 uur geleden