STBB en Thoolse detailhandel slaan handen ineen
THOLEN - Stichting Tholen Beter Bekend en drie Thoolse ondernemersverenigingen gaan intensief samenwerken. De voormalige winkeliersverenigingen van Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland en Tholen zijn als lid toegetreden tot de stichting. “Dit eerste jaar dient als pilot en heeft als doel om de Thoolse detailhandel gemeente breed te profileren”, zo laat men weten.
“Onder de vleugels van de stichting is het de bedoeling toe te werken naar een algehele versterking van deze sector. De stap om ook de overkoepelende detailhandel te bedienen past heel goed in de totaal aanpakvan de stichting en haar doelstelling om in 2027 te bereiken dat er 5% meer toeristen naar Tholen komen, 5% meer inwoners wonen en 5% meer werkgelegenheid is.”, aldus het bestuur. Bij de oprichting van Stichting Tholen Beter Bekend lag de focus volledig op de toeristische-recreatieve sector maar daar is verandering in gekomen.
Streekproducten
“We hebben de wind mee gehad in 2020 en door de vele activiteiten van ons marketingteam is het een ander in een stroomversnelling terecht gekomen”, aldus stichtingsvoorzitter Emile Hirdes. Ook voor dit jaar liggen er mooie plannen. “Zomaar een greep: de verkooppunten van Thoolse streekproducten helpen om hun vindbaarheid te vergroten en het stimuleren van meer samenwerking en gemeentebrede promotie van de Thoolse detailhandel. Het promoten van bouwkavels en hulp bieden bij het promoten van de woningvoorraad. Vooral woningzoekenden buitende gemeente zijn de doelgroep. Hierdoor blijft de gemeente Tholen groeien. Een ander actiepunt is tezorgen voor meer rustpunten langs de fiets- en wandelroutes. Door het wegvallen van VVV Zeeland gaat het marketingteam die rol gedeeltelijk invullen.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Het beachcourt in Tholen staat dit weekend opnieuw in het teken van een sportieve strijd. Volleybalvereniging AVC'87 organiseert weer haar jaarlijkse beachvolleybaltoernooi, dat dit jaar groter wordt aangepakt dan ooit. Voor het eerst wordt er namelijk niet alleen op zaterdag gespeeld, maar trapt het evenement al op vrijdag af met een bedrijventoernooi.
18 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Oud-Vossemeer maakt zich op voor een feestelijk weekend. De kermis strijkt deze dagen weer neer op het Raadhuisplein. Naast de attracties kunnen bezoekers op verschillende locaties genieten van optredens.
22 uur geledenTHOLEN - Waar hangt het oudste carillonklokje van Nederland? Welke bijzondere verhalen schuilen achter de monumentale gevels? Tijdens de stads- en dorpswandelingen ontdekken bezoekers én inwoners de geschiedenis van het eiland op een verrassende en persoonlijke manier.
1 dag geledenSINT-PHILIPSLAND - Samen met de politie organiseert de gemeente Tholen dinsdagavond 16 juni het spel The Hunt in Sint Philipsland. Het doel van dit actieve buitenspel is om politie en handhavers meer in contact te brengen met jongeren en inwoners van een kern of wijk. Er is plaats voor ongeveer 100 deelnemers. Het kat-en-muisspel is echter zo populair dat er inmiddels een wachtlijst is ontstaan.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op woensdag 10 juni organiseert het Evenementen Comité Smalstad (ECS) de Nationale Buitenspeeldag in Smerdiek. Jantje Beton en Nickelodeon zijn de initiatiefnemers van deze straatspeeldag. Buitenspelen zou weer, net zoals vroeger, terug moeten komen; het zorgt voor ontspanning voor kinderen. Tegenwoordig speelt één op de vijf kinderen niet of slechts één keer per week buiten.
2 dagen geledenTHOLEN - Het KNMI waarschuwt voor stevige onweersbuien en hagel. Vanaf 15.00 uur geldt in Zeeland code geel.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis staat er financieel goed voor. Het jaar 2025 is afgesloten met een positief resultaat van 13,5 miljoen euro. Dit resultaat is zoals werd verwacht en ligt in lijn met voorgaande jaren. Hiermee ligt het ziekenhuis financieel op koers voor de bouw van het nieuwe ziekenhuis op De Bulkenaar, aan de zuidkant van Roosendaal.
2 dagen geleden