Stavenisse heeft haar Kinder Beweeg en Beleef Route!
STAVENISSE - Stavenisse heeft haar Kinder Beweeg en Beleef Route! Wethouder Van Leeuwen heeft in aanwezigheid van de natuurouders, Jij op Tholen en Stichting Landschapsbeheer Zeeland, de eerste markeringen aangebracht voor de Kinder Beweeg en Beleef Route in Stavenisse. De wandelroute wordt de komende maanden ingericht.
In opdracht van de gemeente Tholen heeft Stichting Landschapsbeheer Zeeland, samen met een groep kinderen, Jij op Tholen en de natuurouders van Stavenisse, een wandelroute uitgestippeld waarbij de reeds aanwezige speellocaties, welke zich op diverse plekken bevinden in het dorp, aan elkaar worden ‘verbonden’, zodat er een route ontstaat die kinderen spelend/bewegend/ontdekkend kunnen bewandelen van speelplek naar speelplek. De gehele route is gemarkeerd met voetstappen op diverse locaties in de bestrating/stoeptegels.
Prikkeling zintuigen
Op deze wandelroute bieden we kinderen tússen de speellocaties andere verleidingen aan en worden ze gestimuleerd tot bewegen, vaker buiten spelen of sporten. Maar ook andere zintuigen worden geprikkeld. Springen, Ruiken, Proeven, Voelen, Kijken, Horen, Leren, Balanceren, Bewegen. Allemaal termen die op deze route van toepassing zijn.
Spelen op ongestructureerde plekken
Uit onderzoek blijkt dat kinderen het leuk vinden om te spelen op ongestructureerde plekken, op parkeerplaatsen, op de stoep of tussen bosjes. Juist op dat soort plekken worden ook andere dan alleen de fysieke capaciteiten van kinderen gestimuleerd. Er kan dan meer interactie en samenwerking plaatsvinden dan op een georganiseerde speelplek met een schommel en een klimrek.
Speel- en ontdekelementen
Om hierop in te spelen worden langs de route een aantal leuke (natuurlijke) speel- en ontdekelementen aangebracht, zoals een bijenhotel in het grasveldje bij De Schalm, een wilgentunnel in de grasstrook langs de watergang, een aantal bijenvriendelijke struikjes in het grasveldje met bomen bij het Hertenkamp, balanceer/speelstammen op het grasveldje bij de wipkippen bij het Hertenkamp en halfstam fruitboompjes in de groenstrook voor de speeltuin. De route heeft ook nog een verlenging richting de dorpsbosjes, om deze ook bij de route te betrekken.
Meer uit Tholen
THOLEN - Een vervallen bedrijfspand in de historische binnenstad van Tholen krijgt een nieuwe bestemming. Het pand aan de Hoogstraat wordt gesloopt en maakt plaats voor twee betaalbare koopappartementen. Ook komt er een opslagruimte voor de nieuwe bewoners op de begane grond.
32 minuten geledenTHOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.
18 uur geledenHALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.
19 uur geledenTHOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.
23 uur geledenTHOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.
1 dag geledenTHOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.
1 dag geledenPOORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.
2 dagen geleden