Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Statenfracties: debat over mogelijk verzwijgen informatie Remkes

Statenfracties: debat over mogelijk verzwijgen informatie Remkes

MAASTRICHT (ANP) - Zes Limburgse Statenfracties willen een spoeddebat over de manier waarop waarnemend gouverneur Johan Remkes de Staten heeft bijgepraat over een provinciale bijdrage voor de verhuizing van het hoofdkantoor van DSM van Heerlen naar Maastricht. De fracties reageren daarmee op een bericht in dagblad De Limburger van donderdag. Daarin wordt gesteld dat Remkes verzweeg dat het vorige college van Gedeputeerde Staten geen geld in de verhuizing van DSM wilde steken.

Remkes maakte zo'n subsidie wel mogelijk en besprak dat vorige week donderdag in een extra Statenvergadering. Hij zei toen niet dat het vorige college niks in een provinciale bijdrage zag. Dat wordt hem nu kwalijk genomen.

In een brief aan de Staten stelt Remkes donderdag dat het vorige college van GS geen formeel besluit heeft genomen over een bijdrage aan de verhuizing van DSM. "Ik heb begrepen dat toenmalig gedeputeerde Koopmans de collegeleden vertrouwelijk heeft bijgepraat over een gesprek dat hij had met de president van DSM Nederland, mevrouw Schippers", schrijft Remkes. "Dit gesprek heeft niet geleid tot formele standpuntbepaling of besluitvorming van het college, noch tot verslaglegging hiervan."

Commotie

Voormalig gedeputeerde Ger Koopmans had echter wel degelijk aan DSM te verstaan gegeven dat de provincie niet zou bijdragen aan een verplaatsing van het hoofdkantoor. Dat blijkt uit een op 24 augustus verstuurde mail van Koopmans aan de provincie. De voormalige CDA-gedeputeerde werd hierin naar eigen zeggen bijgevallen door het voltallige college van GS. Deze weigering is echter nooit in een formeel besluit gegoten.

In april kwam het vorige college door een integriteitskwestie ten val, waarop waarnemend gouverneur Johan Remkes een tijd lang als enig collegelid acteerde. In die hoedanigheid stelde hij tijdens een overleg met directeur Edith Schippers van DSM Nederland, samen met burgemeester Annemarie Penn van Maastricht een miljoenensubsidie in het vooruitzicht.

Uiteindelijk zag DSM vanwege de ontstane commotie af van de subsidie. De Statenfracties van PVV, FvD, SVL, SP, Partij voor de Dieren en 50Plus willen een spoeddebat waarin Remkes verantwoording moet afleggen. Ze willen weten of Remkes essentiƫle informatie heeft achtergehouden. Remkes werd onlangs benoemd tot informateur om een nieuw kabinet te vormen.

Meer uit Binnenland

Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

1 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

5 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

8 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

8 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

8 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

11 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

11 uur geleden