Start van ZLM Tour in Westkapelle
WESTKAPELLE - Westkapelle is dit jaar een startlocatie in de ZLM tour (7 t/m 11 juni 2023). Op donderdag 8 juni 2023 vindt het vertrek voor de eerste etappe plaats in Westkapelle. De finish in ‘s-Heerenhoek. Om 12.00 uur geeft wethouder Marcel Steketee het startschot.
Voorafgaand aan de start, van 10.30 uur tot 13.00 uur is er een leuke activiteit voor alle bezoekers: NK slowbiking op het Abraham Calandplein. Een uitdaging om zo langzaam mogelijk te fietsen zonder te vallen. Ook is het mogelijk diverse fun-bikes uit te proberen.
De route
Westkapelle ligt op het meest westelijke puntje van Zeeland en kenmerkt zich door haar vuurtorens en de vijf kilometer lange Zeedijk. Deze Zeedijk ligt aan het begin van de route en staat bekend om de stevig waaiende wind. Direct een mooie uitdaging voor de renners! Hierna vervolgt de route zich via onze mooie kunstlijn door en langs dorpen zoals Domburg, Oostkapelle en Vrouwenpolder. Ook langs Neeltje Jans wordt er gefietst.
Verheugd
Vorig jaar startten de wielrenners in de stad Veere. Dit jaar wordt er dus gestart in Westkapelle. Wij zijn trots en verheugd dat een kern in onze gemeente weer een startlocatie in de ZLM tour mag zijn. We hopen met dit mooie sportevenement onze inwoners te inspireren en stimuleren om in beweging te komen. Want in de gemeente Veere kunt u heerlijk fietsen!
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Bij een flat aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele is donderdagavond politie uitgerukt na een melding over een verdachte situatie met mogelijk een wapen.
34 minuten geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland hebben het Stikstofplan 2025 vastgesteld. 'In dit plan staan duidelijke kaders voor natuurherstel en stikstofreductie, met als doel om sámen met ondernemers, agrariërs, natuurorganisaties, gemeenten en andere betrokkenen te werken aan uitvoerbare oplossingen', staat in een persbericht van de provincie.
2 uur geledenMIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen.
12 uur geledenVEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.
17 uur geledenMIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000.
21 uur geledenVROUWENPOLDER/SEROOSKERKE - In Vrouwenpolder en Serooskerke wordt zaterdag de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog herdacht.
22 uur geledenMIDDELBURG - Uit recent onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de ouderen eenzaamheidsgevoelens ervaart (Bron: Nationaal Ouderenonderzoek, 2025). Nu de dagen korter worden en de avonden langer, is goed gezelschap en een warme huisgemaakte maaltijd belangrijker dan ooit. Stichting Thuisgekookt wil deze ouderen die - vanwege de leeftijd, ziekte of een beperking - niet meer elke dag zelf kunnen koken, oproepen om zich aan te melden bij Stichting Thuisgekookt voor hulp bij de warme maaltijd én waardevol contact met een thuiskok uit de buurt.
1 dag geleden