Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Start-ups kunnen opnieuw Corona-OverbruggingsLening aanvragen

Start-ups kunnen opnieuw Corona-OverbruggingsLening aanvragen

AMSTERDAM (ANP) - Start-ups, scale-ups en andere innovatieve mkb-bedrijven die in financieel zwaar weer zitten door de coronacrisis kunnen vanaf maandag opnieuw de Corona-OverbruggingsLening (COL) aanvragen. De regeling is verlengd tot uiterlijk 30 juni 2021.

Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) stelde vorig jaar in totaal 300 miljoen euro beschikbaar. Aanvragen voor de COL waren in eerste instantie mogelijk tot eind september. Omdat er na beoordeling van alle aanvragen nog ruim 35 miljoen euro onbenut was, en het verloop van het economisch herstel niet zo snel ging als verwacht, besloot het kabinet de regeling te verlengen.

De leningen zijn bedoeld voor innovatieve bedrijven die door de coronacrisis in financiële problemen zitten en die overwegend met extern eigen vermogen gefinancierd zijn. Zo mag er geen financieringsrelatie met een bank zijn. Daarnaast staat de COL onder voorwaarden open voor mkb'ers die de afgelopen jaren hun groei hebben gefinancierd met intern eigen vermogen, zoals ingehouden winsten. De hoogte van de leningen ligt tussen de 50.000 euro en 2 miljoen euro.

De leningen worden beschikbaar gesteld via de acht Regionale Ontwikkelingsmaatschappijen (ROM's). De ROM's beoordelen de aanvragen regionaal. Een nationale commissie weegt de aanvragen tegen elkaar af.

Meer uit Financieel

AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

30 minuten geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

51 minuten geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

1 uur geleden
Topman Air France-KLM: vluchten gaan door ondanks brandstofzorgen

PARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.

1 uur geleden
Hoger loon voor buschauffeurs Utrecht bij extra werken om tekort

UTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.

1 uur geleden
Rabo-economen: oorlog zorgt voor economische pijn, geen recessie

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.

2 uur geleden
Olieprijzen omhoog door oplaaiend geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.

2 uur geleden