
Start-up Lightyear begint productie 's werelds eerste zonneauto
HELMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste model van de Nederlandse zonneautofabrikant Lightyear is in productie gegaan. Van de Lightyear 0, met een prijskaartje van 250.000 euro, zijn er al zo'n 150 vooraf besteld. Het is de eerste auto in de wereld die direct energie opwekt door middel van zonnepanelen
Lightyear is van plan ongeveer duizend exemplaren van het model te maken in een fabriek in Finland. In eerste instantie zal er iedere week een auto van de band rollen. In de loop van volgend jaar moeten dat er vijf per week zijn, vertelde topman en medeoprichter Lex Hoefsloot in een interview met Bloomberg.
De auto, met gebogen zonnepanelen op de motorkap en het dak, zou in staat zijn om bijvoorbeeld in Amsterdam twee maanden te rijden zonder op te hoeven laden. In zonnigere oorden zoals Portugal zou de auto zeven maanden niet aan de stekker hoeven. Zonne-energie zorgt er dagelijks voor dat het bereik van de auto met 70 kilometer toeneemt.
Prototypefase
Volgens Hoefsloot is het een hele kluif geweest om met de auto op zonne-energie voorbij de prototypefase te komen. Dat komt vooral door het relatief grote oppervlakte dat nodig is voor de zonnepanelen. "De fondsenwerving in de begindagen was een uitdaging omdat investeerders terughoudend waren om hun geld in een nieuw concept te steken", zei Hoefsloot. "Op dit moment zijn we in een veel volwassener stadium."
Lightyear haalt het meeste van zijn investeringen uit Nederland. In september wist het bedrijf 81 miljoen euro binnenlandse investeringen te halen. Een volgende serie met grotere aantallen, de Lightyear 2, moet in 2024 of 2025 de weg op gaan.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering focust bij de eerste onderhandelingen over handelsakkoorden over importheffingen op ongeveer twintig handelspartners. De Verenigde Staten hebben een lijst van deze partners opgesteld. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan in aanloop naar de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China over hun importheffingen op elkaars goederen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal de importheffing op Chinese goederen niet eenzijdig verlagen. Dit heeft Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gezegd.
2 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Google heeft ingestemd met het schikken van een rechtszaak in de Verenigde Staten over beschuldigingen van discriminatie. Zo'n 4000 werknemers van het techconcern krijgen met de voorgestelde deal 50 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 44,4 miljoen euro.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Zwitserland en de Verenigde Staten zijn overeengekomen hun handelsgesprekken te versnellen en zijn vastbesloten snel tot een akkoord te komen. Dat heeft de Zwitserse bondspresident Karin Keller-Sutter vrijdag gezegd, zonder een specifiek tijdspad te noemen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag iets hoger geëindigd, nadat de hoofdgraadmeter op het Damrak donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten uitkwam. Beleggers hebben hoop geput uit de handelsovereenkomst die de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk donderdag bekendmaakten. President Donald Trump zei dat "meerdere deals" zullen volgen.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Vakbond FNV overlegt maandag met het personeel van Tata Steel over een mogelijke staking op het hoogovencomplex bij IJmuiden. Omdat de directie van het staalconcern blijft vasthouden aan het schrappen van 1600 arbeidsplaatsen, bereiden de werknemers en bonden zich voor op acties.
7 uur geleden