Starmer verwacht deze week nog zware straffen voor relschoppers
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer verwacht "voor het einde van de week" nog "zware straffen" voor de mensen die hebben deelgenomen aan de rellen van deze week. Hij zei na afloop van een tweede crisisoverleg dat hij op die manier een "krachtig signaal" wil afgeven aan alle relschoppers in het hele land.
Afgelopen week zijn meer dan vierhonderd mensen opgepakt in het Verenigd Koninkrijk en zo'n honderd mensen zijn al aangeklaagd. Dinsdag werd een 19-jarige al de eerste veroordeelde voor de rellen. Hij heeft een celstraf van twee maanden gekregen. Meer mensen zijn al voor de rechter verschenen, niet alleen voor het gebruik van geweld, maar ook voor het online aanzetten tot haat.
Dinsdag lijkt het tot nu toe relatief rustig in de Britse steden, na een aantal turbulente avonden. Woensdag lijkt het in elk geval wel weer spannend te worden, want dan worden er volgens de politie zeker dertig uiterst rechtse bijeenkomsten georganiseerd. Starmer zei eerder dat het geweld uit extreemrechtse hoek komt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
5 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
7 uur geleden