Starmer tegen relschoppers: jullie gaan dit betreuren
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zondag een waarschuwing afgegeven aan deelnemers aan gewelddadige protesten in zijn land. "Ik garandeer dat jullie er spijt van krijgen dat jullie hebben deelgenomen aan deze wanorde."
Starmer sprak het land toe nadat een menigte in de Engelse plaats Rotherham een hotel had bestormd dat is gebruikt om asielzoekers op te vangen. "Ramen ingeslagen, brandstichting, gasten en medewerkers die doodsangsten uitstaan", somde hij op. "Hier is geen enkele rechtvaardiging voor."
Het Verenigd Koninkrijk wordt al dagen opgeschrikt door een golf aan rellen. "Extreem-rechts geweld", oordeelde de premier, die zei dat minderheden het doelwit zijn. Hij benadrukte dat relschoppers gearresteerd worden en dat ook mensen die online aan ophitsing doen worden aangepakt.
Elon Musk
Labourleider Starmer trad vorige maand aan als premier en krijgt nu te maken met de zwaarste rellen in jaren. Ook zijn conservatieve voorganger Rishi Sunak veroordeelt het geweld. Hij sprak op X over "schokkende taferelen" die niets te maken hebben met de recente dood van kinderen in Southport, de directe aanleiding voor de onrust. "Dit is gewelddadig en crimineel gedrag dat geen plaats heeft in onze samenleving."
Ook vanuit het buitenland wordt gereageerd. Tesla-baas en miljardair Elon Musk plaatste op zijn berichtenplatform X een kort bericht onder beelden van rellen. "Burgeroorlog is onvermijdelijk", luidde zijn oordeel.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
9 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
10 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
11 uur geleden