Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starmer tegen relschoppers: jullie gaan dit betreuren

Starmer tegen relschoppers: jullie gaan dit betreuren

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zondag een waarschuwing afgegeven aan deelnemers aan gewelddadige protesten in zijn land. "Ik garandeer dat jullie er spijt van krijgen dat jullie hebben deelgenomen aan deze wanorde."

Starmer sprak het land toe nadat een menigte in de Engelse plaats Rotherham een hotel had bestormd dat is gebruikt om asielzoekers op te vangen. "Ramen ingeslagen, brandstichting, gasten en medewerkers die doodsangsten uitstaan", somde hij op. "Hier is geen enkele rechtvaardiging voor."

Het Verenigd Koninkrijk wordt al dagen opgeschrikt door een golf aan rellen. "Extreem-rechts geweld", oordeelde de premier, die zei dat minderheden het doelwit zijn. Hij benadrukte dat relschoppers gearresteerd worden en dat ook mensen die online aan ophitsing doen worden aangepakt.

Elon Musk

Labourleider Starmer trad vorige maand aan als premier en krijgt nu te maken met de zwaarste rellen in jaren. Ook zijn conservatieve voorganger Rishi Sunak veroordeelt het geweld. Hij sprak op X over "schokkende taferelen" die niets te maken hebben met de recente dood van kinderen in Southport, de directe aanleiding voor de onrust. "Dit is gewelddadig en crimineel gedrag dat geen plaats heeft in onze samenleving."

Ook vanuit het buitenland wordt gereageerd. Tesla-baas en miljardair Elon Musk plaatste op zijn berichtenplatform X een kort bericht onder beelden van rellen. "Burgeroorlog is onvermijdelijk", luidde zijn oordeel.

Meer uit Buitenland

Israël dropt pamfletten boven Beiroet, inwoners in paniek

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische vliegtuigen hebben voor paniek gezorgd onder de inwoners van Beiroet. Ze vlogen laag over de Libanese hoofdstad en verspreidden pamfletten over meerdere wijken. Correspondenten van persbureau AFP hoorden harde knallen voordat de papieren naar beneden kwamen.

7 minuten geleden
Europese Commissie: EU heeft Polen nodig voor veiligheid Europa

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hoopt dat Polen gebruik gaat maken van de EU-lening voor defensieprojecten, die het land zelf heeft aangevraagd. "De EU heeft Polen nodig voor de veiligheid van Europa en Polen is de ruggengraat van de oostflankbewaking", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag.

22 minuten geleden
Hegseth: opperste leider Iran vermoedelijk verminkt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De onlangs verkozen opperste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, is gewond en vermoedelijk verminkt. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth vrijdag in een persconferentie.

29 minuten geleden
Cuba bevestigt in overleg te zijn met VS over mogelijke deal

HAVANA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Cuba en de Verenigde Staten hebben recentelijk overleg gevoerd. Dat meldt het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden volgens Cubaanse media zijn gericht op het vinden van gemeenschappelijke grond voor "mogelijke samenwerkingen en het vinden van gedeelde belangen". De Cubanen willen de gesprekken graag voortzetten, aldus de verklaring.

1 uur geleden
Brussel peinst niet over verzachting EU-sancties tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie en de Europese Raad peinzen er niet over de EU-sancties tegen Rusland te verzachten. Dat hebben ze vrijdag benadrukt in reactie op het eenzijdige Amerikaanse besluit om sancties op Russische olie-export op te heffen. "Het besluit brengt de Europese veiligheid in gevaar", schrijft voorzitter van de EU-leiders António Costa op X.

1 uur geleden
Franse militair kwam om het leven door Iraanse drone

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse militair die om het leven kwam in Iraaks-Koerdistan, werd gedood door een Iraanse Shahed-drone, meldt kolonel François-Xavier de la Chesnais. Bij de aanval donderdagavond raakten meerdere andere Franse militairen gewond.

1 uur geleden
Bolsonaro opnieuw opgenomen in ziekenhuis

SÃO PAULO (ANP) - Oud-president van Brazilië Jair Bolsonaro is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldt zijn zoon Flávio Bolsonaro op X. De oud-leider werd van zijn cel overgebracht naar een medische instelling voor opname, naar verluidt omdat hij rillingen had en veel moest overgeven.

1 uur geleden