Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starmer tegen relschoppers: jullie gaan dit betreuren

Starmer tegen relschoppers: jullie gaan dit betreuren

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zondag een waarschuwing afgegeven aan deelnemers aan gewelddadige protesten in zijn land. "Ik garandeer dat jullie er spijt van krijgen dat jullie hebben deelgenomen aan deze wanorde."

Starmer sprak het land toe nadat een menigte in de Engelse plaats Rotherham een hotel had bestormd dat is gebruikt om asielzoekers op te vangen. "Ramen ingeslagen, brandstichting, gasten en medewerkers die doodsangsten uitstaan", somde hij op. "Hier is geen enkele rechtvaardiging voor."

Het Verenigd Koninkrijk wordt al dagen opgeschrikt door een golf aan rellen. "Extreem-rechts geweld", oordeelde de premier, die zei dat minderheden het doelwit zijn. Hij benadrukte dat relschoppers gearresteerd worden en dat ook mensen die online aan ophitsing doen worden aangepakt.

Elon Musk

Labourleider Starmer trad vorige maand aan als premier en krijgt nu te maken met de zwaarste rellen in jaren. Ook zijn conservatieve voorganger Rishi Sunak veroordeelt het geweld. Hij sprak op X over "schokkende taferelen" die niets te maken hebben met de recente dood van kinderen in Southport, de directe aanleiding voor de onrust. "Dit is gewelddadig en crimineel gedrag dat geen plaats heeft in onze samenleving."

Ook vanuit het buitenland wordt gereageerd. Tesla-baas en miljardair Elon Musk plaatste op zijn berichtenplatform X een kort bericht onder beelden van rellen. "Burgeroorlog is onvermijdelijk", luidde zijn oordeel.

Meer uit Buitenland

Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

44 minuten geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

1 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

2 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

3 uur geleden
Duitsland 'dicht gat in luchtafweer' met nieuw Israëlisch systeem

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.

3 uur geleden
Meer dan 1500 doden na noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.

5 uur geleden