Starmer tegen relschoppers: jullie gaan dit betreuren
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zondag een waarschuwing afgegeven aan deelnemers aan gewelddadige protesten in zijn land. "Ik garandeer dat jullie er spijt van krijgen dat jullie hebben deelgenomen aan deze wanorde."
Starmer sprak het land toe nadat een menigte in de Engelse plaats Rotherham een hotel had bestormd dat is gebruikt om asielzoekers op te vangen. "Ramen ingeslagen, brandstichting, gasten en medewerkers die doodsangsten uitstaan", somde hij op. "Hier is geen enkele rechtvaardiging voor."
Het Verenigd Koninkrijk wordt al dagen opgeschrikt door een golf aan rellen. "Extreem-rechts geweld", oordeelde de premier, die zei dat minderheden het doelwit zijn. Hij benadrukte dat relschoppers gearresteerd worden en dat ook mensen die online aan ophitsing doen worden aangepakt.
Elon Musk
Labourleider Starmer trad vorige maand aan als premier en krijgt nu te maken met de zwaarste rellen in jaren. Ook zijn conservatieve voorganger Rishi Sunak veroordeelt het geweld. Hij sprak op X over "schokkende taferelen" die niets te maken hebben met de recente dood van kinderen in Southport, de directe aanleiding voor de onrust. "Dit is gewelddadig en crimineel gedrag dat geen plaats heeft in onze samenleving."
Ook vanuit het buitenland wordt gereageerd. Tesla-baas en miljardair Elon Musk plaatste op zijn berichtenplatform X een kort bericht onder beelden van rellen. "Burgeroorlog is onvermijdelijk", luidde zijn oordeel.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De voormalige Britse premier Gordon Brown vindt dat de ooit prominente Labour-politicus en ex-minister Peter Mandelson "het land heeft verraden". Naar verluidt zou Mandelson vertrouwelijke informatie van de regering hebben gelekt aan de Amerikaanse investeerder en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mandelson was onder Brown minister van Handel en had goede relaties met de inmiddels overleden Epstein, zowel op persoonlijk als zakelijk vlak. Dat blijkt uit onlangs door de VS geopenbaarde mailwisselingen.
49 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten willen dat er tegen juni een vredesakkoord ligt tussen Rusland en Oekraïne en hebben voorgesteld om komende week nieuwe besprekingen te houden in Miami. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is volgens het staatshoofd voor het eerst dat de strijdende partijen elkaar daar zullen treffen. Eerder werd daar al overlegd via de bemiddelende partij, de VS. Kyiv heeft ingestemd met het voorstel.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton en zijn vrouw en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton willen dat hun verklaring over hun banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein niet achter gesloten deuren plaatsvindt. Op X schrijft het voormalige staatshoofd (1993-2001) dat een niet-publieke verklaring, zoals nu het plan is, zou neerkomen op een schijnproces en "pure politiek". "Laten we stoppen met deze spelletjes en dit op de juiste manier doen: middels een publieke verklaring."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Verenigde Staten trekken Amerikaanse medewerkers terug uit NAVO-kenniscentra in Nederland. De twee zogeheten Centres of Excellence (COE's) in Utrecht en Den Haag maken zich op voor een "herijking" van de Amerikaanse aanwezigheid, meldt een van de centra. Hoeveel Amerikanen er precies vertrekken en welke weerslag dat heeft op de centra kunnen ze nog niet inschatten.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw grootschalige aanvallen uitgevoerd op de Oekraïense energie-infrastructuur, meldt minister van Energie Denys Sjmyhal. Daardoor is in veel regio's van het land de stroom uitgeschakeld, schrijft netbeheerder Ukrenergo op Facebook. Ook zijn de geplande stroomonderbrekingen per regio, bedoeld om te kunnen voldoen aan de stroomvraag, tijdelijk onderbroken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
9 uur geleden