Starmer tegen relschoppers: jullie gaan dit betreuren
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zondag een waarschuwing afgegeven aan deelnemers aan gewelddadige protesten in zijn land. "Ik garandeer dat jullie er spijt van krijgen dat jullie hebben deelgenomen aan deze wanorde."
Starmer sprak het land toe nadat een menigte in de Engelse plaats Rotherham een hotel had bestormd dat is gebruikt om asielzoekers op te vangen. "Ramen ingeslagen, brandstichting, gasten en medewerkers die doodsangsten uitstaan", somde hij op. "Hier is geen enkele rechtvaardiging voor."
Het Verenigd Koninkrijk wordt al dagen opgeschrikt door een golf aan rellen. "Extreem-rechts geweld", oordeelde de premier, die zei dat minderheden het doelwit zijn. Hij benadrukte dat relschoppers gearresteerd worden en dat ook mensen die online aan ophitsing doen worden aangepakt.
Elon Musk
Labourleider Starmer trad vorige maand aan als premier en krijgt nu te maken met de zwaarste rellen in jaren. Ook zijn conservatieve voorganger Rishi Sunak veroordeelt het geweld. Hij sprak op X over "schokkende taferelen" die niets te maken hebben met de recente dood van kinderen in Southport, de directe aanleiding voor de onrust. "Dit is gewelddadig en crimineel gedrag dat geen plaats heeft in onze samenleving."
Ook vanuit het buitenland wordt gereageerd. Tesla-baas en miljardair Elon Musk plaatste op zijn berichtenplatform X een kort bericht onder beelden van rellen. "Burgeroorlog is onvermijdelijk", luidde zijn oordeel.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
3 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
4 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
6 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
9 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
10 uur geleden