Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starbucks trekt verwachtingen in na opnieuw zeer slecht kwartaal

Starbucks trekt verwachtingen in na opnieuw zeer slecht kwartaal

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks heeft zijn financiële vooruitzichten voor het nieuwe boekjaar ingetrokken, nu de verkopen voor het derde kwartaal op rij flink zijn gedaald. Daarmee wordt opnieuw duidelijk dat de nieuwe topman Brian Niccol voor een zware opgave staat om de problemen bij de Amerikaanse keten op te lossen.

De verkopen in winkels die al meer dan een jaar open waren, gingen het voorbije kwartaal, de laatste periode van het oude boekjaar, 7 procent omlaag. De zwakte was vooral zichtbaar in de Verenigde Staten, waar het aantal transacties met 10 procent daalde vergeleken met een jaar eerder. In China, eveneens een belangrijke markt voor Starbucks, zag de keten de vergelijkbare verkopen met 14 procent afnemen.

Starbucks stelt dat het intrekken van zijn prognoses Niccol de kans geeft om het bedrijf goed onder de loep te nemen en zijn herstelplan uit te werken. Sinds hij op 9 september aantrad als topman, heeft hij al de grote lijnen van een plan onthuld om de groei aan te wakkeren.

De keten gaat onder meer zijn vestigingen wat aantrekkelijker maken en meer inspelen op koffiedrinkers tijdens de ochtendspits. Ook wil Niccol het "overmatig ingewikkelde" menu vereenvoudigen, de marketingstrategie vernieuwen en nog eens goed naar de prijzen van koffies en de personeelsbezetting in de winkels kijken.

De verkoopdaling in de voorbije periode pakte veel steviger uit dan analisten in doorsnee hadden verwacht. In de zogeheten nabeurshandel op Wall Street werd dan ook geschrokken gereageerd. Het aandeel Starbucks kelderde tot meer dan 9 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van laatste week van 2025 lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.

6 uur geleden
Reuters: sojahandelaren willen uit ontbossingsakkoord stappen

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.

9 uur geleden
Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

10 uur geleden
Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.

12 uur geleden
Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

13 uur geleden
Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

15 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

16 uur geleden