Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stap in de hoofdreiscoupé mét zeelucht in Goes

Stap in de hoofdreiscoupé mét zeelucht in Goes

GOES - Bij woonzorgcentrum Ter Weel in Goes staat vanaf donderdag een hoofdreiscoupé. Hierin kunnen mensen met dementie ‘op reis’ gaan. 

De hoofdreiscoupé is een idee van de Nederlandse Spoorwegen (NS) en Alzheimer Nederland. De coupé bestaat uit onderdelen die uit echte treinen komen. ‘Kijkend uit het raam van de coupé glijdt het landschap voorbij, het lijkt alsof de trein echt over het spoor rijdt’, laat NS weten. ‘Met de hoofdreiscoupé willen we mensen met dementie even afleiding bieden om positieve herinneringen op te halen. En Goes heeft een primeur: het is de eerste hoofdreiscoupé die een eigen geur heeft, van zeelucht.’

Twee maanden geleden is de hoofdreiscoupé geopend in Haarlem en daarna naar Rotterdam gegaan. Met de hoofdreiscoupé willen Alzheimer Nederland en NS ouderen opnieuw laten ervaren hoe het was om met de trein te reizen, zonder daarvoor de deur uit te hoeven. In de coupé in Goes, die een maand blijft, ruikt het straks naar de zee. Linda Keemink van SEC Airdesign benaderde NS om de zeelucht ‘beachhouse’ toe te voegen aan de coupé. ‘Ik zie wat geurbeleving kan doen bij mensen met dementie’, zegt Keemink. ‘Ik ben erg betrokken bij zorginstellingen, omdat mijn opa en vader ook aan dementie lijden.’ 

De hoofdreiscoupé bezoekt 12 verpleeghuizen in 12 verschillende provincies. Per locatie blijft de coupé een maand lang staan. Bewoners en familie kunnen samen de coupé bezoeken. Na Goes gaat de hoofdreiscoupé naar Roosendaal en Weert.

Tijdens het werk gebeurt het steeds vaker dat conducteurs in contact komen met reizigers met dementie. Daarom zijn onder andere Alzheimer Nederland en NS eind 2019 de bewustwordingscampagne ‘Goed omgaan met dementie in het openbaar vervoer’ gestart. Deze campagne richt zich op zowel medewerkers als reizigers in het openbaar vervoer. ‘In Nederland hebben ongeveer 290.000 mensen dementie. De verwachting is dat dit aantal stijgt tot ongeveer 420.000 in 2030 en 520.000 in 2040. Dementie ontwikkelt zich daarmee tot de belangrijkste doodsoorzaak in Nederland.’ Mensen met dementie verliezen in toenemende mate hun cognitieve vaardigheden. Dit heeft grote invloed op niet alleen het leven van de persoon met dementie, maar ook op zijn of haar naasten.

Meer uit Beveland

Twee weekeinden verkeershinder en extra reistijd bij Westerscheldetunnel door werk aan asfalt

ELLEWOUTSDIJK - In de weekeinden van vrijdag 16 mei tot en met maandag 19 mei en vrijdag 23 mei tot en met maandag 26 mei vinden er asfaltwerkzaamheden plaats op het tracé tussen het tolplein en de Westerscheldetunnel bij Ellewoutsdijk. Hierom moet het verkeer rekening houden met hinder en een langere reistijd.

1 uur geleden
‘Historisch erfgoed is geen doel op zich’

De Heemkundige Kring De Bevelanden viert dit jaar haar vijftigjarig bestaan. Dat wordt onder meer gevierd met een symposium op 23 mei met als titel 'Alle geschiedenis is lokale geschiedenis'. Een treffend thema, want heemkunde draait om het onderzoeken van de eigen leefomgeving. Het gaat daarbij niet alleen om oude gebouwen, maar ook om de mensen, hun verhalen en de verbindingen die zij vormen. Dat wordt duidelijk wanneer we in gesprek gaan met voorzitter Piet Hamelink.

3 uur geleden
Flinke schade door botsing auto en busje op Kattendijksedijk bij Goes

GOES - Door een botsing op de Kattendijksedijk bij Goes zijn woensdagavond twee voertuigen beschadigd geraakt. Van letsel bleek gelukkig geen sprake.

4 uur geleden
Treinreizigers opgelet: Geen treinen van en naar Zeeland door brandmelding in Roosendaal

MIDDELBURG / GOES / VLISSINGEN - Het treinverkeer van en naar Zeeland ligt woensdagmiddag helemaal stil. Door een brandmelding op station Roosendaal rijden er tot zeker 18.45 uur geen treinen van, naar of via dat station. Daardoor zijn Middelburg, Goes en Vlissingen per spoor tijdelijk onbereikbaar.

20 uur geleden
Pascal Igounet kwalificeert zich voor finale ONK Poker

LEWEDORP - Afgelopen zondag, 11 mei, vond in Dorpshuis de Wemel in Wemeldinge een voorronde van het ONK Poker plaats. Het toernooi, dat ruim 50 deelnemers trok, werd spannend tot het laatste moment. 

22 uur geleden
BookTok Event keert terug voor tweede editie

GOES - Op vrijdagavond 23 mei organiseren de Bibliotheek Oosterschelde en Boekhandel De Koperen Tuin voor de tweede keer het BookTok Event in Goes. Van 19.00 tot 22.00 uur kunnen jongeren en jongvolwassenen deelnemen aan een avond vol boeken, workshops en ontmoetingen met auteurs.

1 dag geleden
Volkstuin trekt steeds meer jonge gezinnen

GOES - Al trappend over de Stelleweg in Goes, doemen de lapjes grond met gewassen en soms een kas of schuurtje in de verte al op. Ik weet meteen dat ik goed zit, want ik ben op weg naar complex Oost van Volkstuindersvereniging Goes.

1 dag geleden