Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Standpunten Duitse AfD lijken niet uiterst rechts, meent Elon Musk

Standpunten Duitse AfD lijken niet uiterst rechts, meent Elon Musk

AUSTIN (ANP/DPA) - De politieke standpunten van de Duitse partij AfD klinken niet uiterst rechts, meent de Amerikaanse miljardair Elon Musk, tevens een van de grootste werkgevers in de Duitse deelstaat Brandenburg. Hij reageerde daarmee op de uitslag van de Europese verkiezingen in Duitsland, waar de AfD flink meer stemmen kreeg dan vier jaar geleden.

Musk deed de uitlating op het socialmediaplatform X, waar hij eigenaar van is. "Waarom wordt er zo negatief gereageerd door sommigen op de AfD?", vroeg hij zich af in een bericht op X. "De politieke standpunten van de AfD waarover ik heb gelezen klinken niet uiterst rechts. Misschien mis ik iets", vulde hij aan.

Het agentschap dat in Duitsland toeziet op de binnenlandse veiligheid heeft een tak van de AfD in de deelstaat Saksen-Anhalt in november vorig jaar bestempeld als extremistische groepering. Door die aanmerking kreeg de veiligheidsdienst Bundesamt für Verfassungsschutz meer bevoegdheden bij het monitoren van de partij. Aanleiding waren uitlatingen van partijleden, die volgens het agentschap onder andere racistisch, antisemitisch en islamofoob van aard waren.

Fabriek

De AfD kwam zondag bij de Europese verkiezingen na de CDU en CSU als sterkste partij uit de bus in Duitsland en won de lokale verkiezingen in Brandenburg. In die oostelijke deelstaat staat een fabriek van de elektrische autofabrikant Tesla, waar Musk topman van is. In die fabriek in Grünheide, nabij Berlijn, werken ongeveer 12.000 mensen.

Musk mengde zich afgelopen najaar al in de Europese politiek. Hij liet een bericht rondgaan waarin hij de hoop uitsprak dat de AfD de Europese verkiezingen zou winnen. De Amerikaan wordt gezien als rechts in eigen land. Zo heeft hij beweerd dat de Democratische Partij van de Amerikaanse president Joe Biden illegale immigratie steunt om verkiezingen te winnen.

Meer uit Financieel

Trump verrast met ommezwaai over Chinese aankoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat China Iraanse olie mag blijven kopen heeft oliehandelaren en functionarissen in zijn eigen regering verrast. "China kan nu doorgaan met het kopen van olie van Iran. Hopelijk zullen ze ook veel van de VS kopen", zei Trump dinsdag op Truth Social, te midden van een stortvloed aan berichten waarin hij Israël en Iran opriep de vijandelijkheden te staken en zich te houden aan de wapenstilstand.

1 uur geleden
ING verwacht hogere prijzen en veel faillissementen in horeca

AMSTERDAM (ANP) - De prijzen in de horeca stijgen dit jaar naar verwachting gemiddeld met 5 procent, meldt ING in een nieuw rapport over de sector. De prijsstijging is lager dan de drie voorgaande jaren, maar is nog altijd hoger dan de inflatie in Nederland. Dat komt volgens de economen van de bank vooral door stijgende voedingsprijzen en oplopende personeelskosten.

2 uur geleden
Verkoop nieuwe Tesla's in mei opnieuw hard gedaald in EU

BRUSSEL (ANP) - De verkopen van nieuwe Tesla's in de Europese Unie zijn in mei opnieuw hard gedaald. De Europese autobrancheorganisatie ACEA meldt dat de verkoop van elektrische auto's van het merk van Elon Musk is gekelderd met ruim 40 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

3 uur geleden
Forse winsten op Wall Street na afkoeling spanning Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers reageerden verheugd op de wapenstilstand tussen Israël en Iran. Ook hadden ze aandacht voor uitspraken van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve. Hij verscheen voor het Amerikaanse Congres om verklaringen af te leggen over het rentebeleid, iets wat de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank twee keer per jaar doet.

11 uur geleden
Frankrijk breidt rijverbod voor auto's met Takata-airbags uit

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk moeten nog eens 800.000 voertuigen met airbags van het merk Takata aan de kant worden gezet. Dat heeft het Franse ministerie van Transport dinsdag opgedragen aan autofabrikanten van verschillende merken.

13 uur geleden
Belgische investeerder stapt in gehoorbeschermingsbedrijf Alpine

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische investeringsmaatschappij Gimv neemt een meerderheidsbelang in het Nederlandse Alpine, bekend van zijn oordoppen voor festivals, concerten en motorrijders. Het belang wordt overgenomen van investeerder Vendis Capital, de oprichters en het managementteam, werd dinsdag bekend.

14 uur geleden
Werkgevers uitzendbranche vinden staking onverantwoord

LIJNDEN (ANP) - De werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU vindt de aangekondigde staking van FNV bij distributiecentra van Albert Heijn "onverantwoord en onbegrijpelijk". Honderden uitzendkrachten leggen vanaf woensdag het werk neer omdat ze een goede eigen cao willen, meldde de vakbond dinsdag.

15 uur geleden