Stand gelijk in World Series na spectaculaire zege Tampa Bay
ARLINGTON (ANP) - De honkballers van Tampa Bay Rays zijn in de World Series op gelijke hoogte gekomen met Los Angeles Dodgers. De club uit Florida won in Arlington op spectaculaire wijze het vierde duel in de finale (best-of-seven) van de Amerikaanse honkbalcompetitie MLB. De Rays werkten in de negende en laatste inning, met pitcher Kenley Jansen uit Curaçao op de heuvel, met twee punten een achterstand weg: 8-7. Daarmee kwam de stand in de eindstrijd op 2-2. Zondag is in Texas de vijfde wedstrijd.
De Dodgers hadden de nederlaag in de negende inning aan zichzelf te wijten. Met twee man uit en twee honken bezet sloeg Brett Phillips de bal het veld in. Dankzij een misser bij fielder Chris Taylor kon Kevin Kiermaier vanaf het tweede honk simpel de gelijkmaker binnen lopen: 7-7.
Daarna trachtte Randy Arozarena, komend vanaf het eerste honk, het winnende punt te forceren. Tussen het derde honk en de thuisplaat ging hij echter onderuit waarna een zege op dat moment niet meer mogelijk leek. Catcher Will Smith tastte echter mis op de aangooi van Max Muncy waarna Arozarena tot zijn grote verbazing en vreugde alsnog het winnende punt kon scoren: 8-7.
Record
De 25-jarige Cubaan had eerder in het duel, in de vierde inning, zijn negende homerun in de play-offs geslagen. Daarmee heeft de debuterende Arozarena het record in de MLB nu alleen in handen. Hij deelde het record met Barry Bonds, Carlos Beltran en Nelson Cruz.
"Dat record is heel mooi, maar belangrijker is dat we deze zware wedstrijd toch nog hebben kunnen winnen", liet Arozarena glunderend weten. "Ik rende voor mijn leven naar de thuisplaat, ik kon nergens anders aan denken. Nou ja, toen viel ik dus. Ik zag de bal echter langs de catcher gaan waarna ik alsnog tot scoren kon komen. Ongelooflijk."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
10 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
1 dag geleden