Stakingen slagerijen lijken van de baan met nieuw cao-loonbod
UTRECHT (ANP) - Werkgevers in de slagerijbranche hebben een nieuw loonbod gedaan, meldt de FNV. Daarmee schort de vakbond opnieuw de acties op waarmee eerder werd gedreigd. De FNV denkt dat dit loonbod het hoogst haalbare is. "Gezien de afgenomen actiebereidheid bij een aantal grote bedrijven lijkt een verdere verbetering op dit moment niet reëel", aldus de vakbond.
Leden kunnen tot 5 juni stemmen voor het nieuwe loonbod, dat onder meer een loonsverhoging van 10 procent in drie stappen betreft. De FNV waarschuwt dat het CNV "naar alle waarschijnlijkheid" wel akkoord gaat. De bond stelt dat leden zich daarbij niet hoeven neer te leggen, al lijken mogelijke vervolgacties niet aan de orde door de afgenomen actiebereidheid.
De cao waar het om gaat, geldt voor slagerijmedewerkers en voor mensen die werken bij industriële slagers, die bijvoorbeeld vlees leveren aan supermarkten. In totaal gaat het om zo'n 16.000 werknemers. FNV riep eerder nog op tot stakingen, toen de onderhandelingen in een impasse waren geraakt. Die moesten plaatsvinden in Noord-Brabant, Gelderland en Noord-Holland.
Verbeterd loonbod
Eind vorige maand werden de acties echter opgeschort na een verbeterd loonbod. Dat werd echter weggestemd door vakbondsleden, waarna de stakingsdreiging opnieuw de kop op stak. Maar nieuwe acties bleven sindsdien uit.
Het CNV kant zich in het loonbod vinden. Als de FNV ook instemt, ligt er volgens die bond "eindelijk - met terugwerkende kracht vanaf 1 maart - een breed gedragen cao voor werknemers in het Slagersbedrijf". CNV heeft FNV de afgelopen tijd meerdere keren meer tijd gegeven. "Maar dit kan niet eeuwig blijven duren. Werknemers wachten al enige tijd op de loonsverhoging met terugwerkende kracht."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
9 uur geleden