Stakingen slagerijen lijken van de baan met nieuw cao-loonbod
UTRECHT (ANP) - Werkgevers in de slagerijbranche hebben een nieuw loonbod gedaan, meldt de FNV. Daarmee schort de vakbond opnieuw de acties op waarmee eerder werd gedreigd. De FNV denkt dat dit loonbod het hoogst haalbare is. "Gezien de afgenomen actiebereidheid bij een aantal grote bedrijven lijkt een verdere verbetering op dit moment niet reëel", aldus de vakbond.
Leden kunnen tot 5 juni stemmen voor het nieuwe loonbod, dat onder meer een loonsverhoging van 10 procent in drie stappen betreft. De FNV waarschuwt dat het CNV "naar alle waarschijnlijkheid" wel akkoord gaat. De bond stelt dat leden zich daarbij niet hoeven neer te leggen, al lijken mogelijke vervolgacties niet aan de orde door de afgenomen actiebereidheid.
De cao waar het om gaat, geldt voor slagerijmedewerkers en voor mensen die werken bij industriële slagers, die bijvoorbeeld vlees leveren aan supermarkten. In totaal gaat het om zo'n 16.000 werknemers. FNV riep eerder nog op tot stakingen, toen de onderhandelingen in een impasse waren geraakt. Die moesten plaatsvinden in Noord-Brabant, Gelderland en Noord-Holland.
Verbeterd loonbod
Eind vorige maand werden de acties echter opgeschort na een verbeterd loonbod. Dat werd echter weggestemd door vakbondsleden, waarna de stakingsdreiging opnieuw de kop op stak. Maar nieuwe acties bleven sindsdien uit.
Het CNV kant zich in het loonbod vinden. Als de FNV ook instemt, ligt er volgens die bond "eindelijk - met terugwerkende kracht vanaf 1 maart - een breed gedragen cao voor werknemers in het Slagersbedrijf". CNV heeft FNV de afgelopen tijd meerdere keren meer tijd gegeven. "Maar dit kan niet eeuwig blijven duren. Werknemers wachten al enige tijd op de loonsverhoging met terugwerkende kracht."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer beslist nog voor het einde van het jaar of Lodewijk Asscher en Ton Heerts verder kunnen gaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. Tijdens een zitting op woensdag bleek er nog geen overeenstemming tussen de twee tijdelijke toezichthouders en het ledenparlement van de grootste bond van Nederland. Daarom zien de rechters bij het gerechtshof in Amsterdam zich genoodzaakt zelf een knoop door te hakken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het bestuur van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery wil dat het laatste overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance wordt afgewezen. Het concern heeft woensdag een brief gepubliceerd waarin het bestuur aandeelhouders aanraadt niet akkoord te gaan met het voorstel van Paramount van 108,4 miljard dollar (92,6 miljard euro).
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De omstreden grondafhandelaar Skytanking vertrekt van Eindhoven Airport. Branchegenoot Viggo neemt de activiteiten van het bedrijf op de Brabantse luchthaven over, meldt dat bedrijf. Skytanking verzorgde sinds vorig jaar zaken als de bagageafhandeling voor budgetmaatschappij Ryanair in Eindhoven, maar personeelstekorten leidden tot problemen.
4 uur geleden