
Stakingen België dupeerden 180.000 reizigers op Brussels Airport
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Landelijke stakingen in België hebben dit jaar 180.000 reizigers op Brussels Airport gedupeerd. Dat hebben de luchthavenuitbater, Brussels Airlines en TUI fly vrijdag gemeld. De bedrijven roepen vakbonden op om vliegtuigpassagiers bij de volgende actiedag op 25 juni te ontzien.
De landelijke vakbondsacties vonden dit jaar al vier keer plaats. Deze waren niet direct gericht tegen Brussels Airport, maar tegen hervormingsplannen van de federale regering. Verschillende sectoren deden daaraan mee. Ook bagageafhandelaars en beveiligers op de luchthaven sloten zich aan. Als gevolg daarvan moesten meerdere keren vluchten worden geannuleerd.
"De luchthavenpartners respecteren uiteraard het stakingsrecht, maar betreuren de enorme impact voor de passagiers en de hele sector", zeggen Brussels Airport, Brussels Airlines en TUI fly in een bericht. Ze roepen de vakbonden op om te kiezen voor alternatieve acties en overleg.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met het ontslaan van Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook als ze niet zelf opstapt. Trump heeft Cook beschuldigd van hypotheekfraude en eiste eerder deze week al haar vertrek bij de Amerikaanse centrale bank. Tegen verslaggevers in Washington zei Trump vrijdag dat hij haar ontslaat als ze niet uit eigen beweging vertrekt.
15 minuten geledenJACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - De rente in de Verenigde Staten gaat volgende maand mogelijk omlaag. Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell heeft vrijdag voorzichtig gehint op een renteverlaging in september. Hij wees daarbij op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt, ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street ging vrijdag licht omhoog na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de toespraak van Jerome Powell. De voorzitter van de Fed spreekt om 16.00 uur Nederlandse tijd tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole. Beleggers zijn vooral benieuwd of Powell iets gaat zeggen over het toekomstige rentebeleid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is in beroep gegaan tegen de uitspraak rond een bijtellingsverhoging in 2020. De rechter oordeelde vorige maand dat een leaserijder honderden euro's te veel had betaald, maar daar is de overheidsinstelling het niet mee eens. Het is nog niet duidelijk wanneer het beroep dient.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van verpakkingsleverancier Koninklijke Paardekooper Group (KPG), zoals Albert Heijn en koekenproducent De Koekfabriek, zoeken nieuwe leveranciers. Het bedrijf is donderdag failliet verklaard en tijdelijk gestopt met het leveren van verpakkingen.
3 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Bij de terugroepactie die Bakfiets.nl in juli is gestart, moet het frame van zeker 69 fietsen worden vervangen. Dit meldt directeur Jan Rijkeboer van de eigenaar van het merk, Azor Bike. Hoewel de terugroepactie ruim een maand geleden begon, zijn volgens hem "nog niet zoveel" frames vervangen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - TikTok staat op het punt om honderden medewerkers te ontslaan die in Londen content modereren. Dat meldt de Financial Times op basis van een interne e-mail die de Britse zakenkrant heeft ingezien. Werknemers kregen die mail vrijdagochtend. Het bedrijf zou het werk willen automatiseren met kunstmatige intelligentie (AI).
3 uur geleden