Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Staking vrachtwagenchauffeurs geen gevolgen bevoorrading AH’

‘Staking vrachtwagenchauffeurs geen gevolgen bevoorrading AH’

AMSTERDAM (ANP) - De 24-uursstaking van vrachtwagenchauffeurs bij twee distributiecentra van Albert Heijn heeft vooralsnog geen gevolgen voor het bevoorraden van de supermarkten van Albert Heijn. "Klanten kunnen gewoon hun boodschappen doen", aldus een woordvoerster van de supermarktketen.

"Albert Heijn heeft zelf geen vrachtwagenchauffeurs in dienst", benadrukt de woordvoerster van Albert Heijn. De stakingen zijn bedoeld als signaal aan de werkgevers van de vrachtwagenchauffeurs.

Ongeveer 150 chauffeurs voeren vrijdag de hele dag actie bij de distributiecentra van Albert Heijn in Pijnacker en Zaandam. Het doel van de staking is om de twee distributiecentra volledig lam te leggen, zegt bestuurder Willem Dijkhuizen van vakbond FNV. De vakbond eist een loonsverhoging van 3,5 procent die met terugwerkende kracht per 1 januari 2021 moet gaan gelden.

Transport en Logistiek Nederland (TLN) vindt de acties "niet nodig en onverantwoord". De werkgeversorganisatie had de vakbonden naar eigen zeggen uitgenodigd voor een "ultieme poging om alsnog tot een cao-resultaat te komen". Volgens TLN waren de werkgevers bereid om stappen te zetten op het gebied van loon, arbeidsomstandigheden en eerder stoppen met werken. Maar de vakbonden gingen niet op de uitnodiging in, aldus TLN.

Meer uit Financieel

Harry Styles trekt veel buitenlandse fans, zien boekingssites

AMSTERDAM (ANP) - De concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA trekt vanaf zaterdag veel extra buitenlandse bezoekers naar Amsterdam. De tien concerten van de Britse popster zijn de enige op het Europese vasteland, waardoor ook veel mensen uit andere landen hun idool in de Nederlandse hoofdstad willen bewonderen. Boekingssites en vliegtuigmaatschappijen merken tijdens deze periode een hogere vraag.

1 uur geleden
Nederlanders kopen iets minder huishoudelijke apparaten

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder huishoudelijke apparaten gekocht, maar gaven daar wel meer geld aan uit. Dat meldt branchevereniging APPLiA Nederland in haar jaarcijfers. De koepelorganisatie zegt dat dit vooral komt doordat mensen vaker kiezen voor luxere apparaten, zoals robotstofzuigers en koffiemachines.

1 uur geleden
Weer records op Wall Street ondanks uitspraken Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.

8 uur geleden
MKB-voorman Jacco Vonhof wordt voorzitter van Deltalinqs

DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.

9 uur geleden
Moederbedrijf Facebook aangeklaagd om oplichtingsadvertenties

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.

10 uur geleden
Boete voor Spaanse ex-voetballer Piqué om handel met voorkennis

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.

10 uur geleden
GM ontslaat honderden kantoormedewerkers op IT-afdeling

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.

11 uur geleden