Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking buschauffeurs op Schiphol deert passagiers niet

Staking buschauffeurs op Schiphol deert passagiers niet

SCHIPHOL (ANP) - Reizigers hebben geen last gehad van de staking van buschauffeurs op Schiphol, zeggen de luchthaven en vervoersbedrijf Arriva Touring. Twintig werknemers van die laatste onderneming legden volgens vakbond FNV tussen 11.00 en 15.00 het werk neer om hun eisen voor een betere cao voor besloten busvervoer kracht bij te zetten.

Het ging om chauffeurs van de bussen die passagiers naar het vliegtuig brengen voor hun vlucht of juist ophalen. Dat reizigers geen hinder ondervonden van de staking, komt doordat slechts een minderheid van de chauffeurs staakte. Daardoor was er volgens Arriva voldoende capaciteit om de bussen te laten rijden. Daarnaast rijdt personeel van Schiphol ook zelf een deel van de ritten die passagiers naar het vliegtuig brengen of ophalen.

Volgens FNV-bestuurder Lutz Kressin wilden aanvankelijk meer chauffeurs staken, maar krabbelden ze uiteindelijk terug. Hij wijt dit aan druk vanuit Arriva, maar een woordvoerster van dat bedrijf zegt dat werknemers vrij zijn om te staken. "Dat is ieders recht. Wij vinden de staking wel verrassend", zegt ze, daarbij verwijzend naar de Schiphol-bonus die chauffeurs deze zomer kregen wegens de drukte op het vliegveld.

Vakbonden en werkgevers zijn al maanden in overleg over een nieuwe cao voor chauffeurs in het niet-openbare busvervoer. De chauffeurs willen meer loon en volledige uitbetaling van alle diensten. Verder willen de chauffeurs een werkdag van maximaal twaalf uur en aanpassing van de contracturen bij structureel overwerk. In de touringcarsector werken ongeveer 3000 mensen, maar door het grote personeelstekort is de werkdruk hoog.

Meer uit Financieel

Legale gokbranche klaagt Meta aan om reclame illegale goksites

DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.

3 uur geleden
Krant: Franse regering wil miljarden ophalen bij bedrijven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.

10 uur geleden
Historisch lage waterstand van de Rijn bij Keulen

KEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.

12 uur geleden
Britse premier spreekt geen steun uit voor derde baan Heathrow

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.

12 uur geleden
DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

14 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

14 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

16 uur geleden