Staking buschauffeurs op Schiphol deert passagiers niet
SCHIPHOL (ANP) - Reizigers hebben geen last gehad van de staking van buschauffeurs op Schiphol, zeggen de luchthaven en vervoersbedrijf Arriva Touring. Twintig werknemers van die laatste onderneming legden volgens vakbond FNV tussen 11.00 en 15.00 het werk neer om hun eisen voor een betere cao voor besloten busvervoer kracht bij te zetten.
Het ging om chauffeurs van de bussen die passagiers naar het vliegtuig brengen voor hun vlucht of juist ophalen. Dat reizigers geen hinder ondervonden van de staking, komt doordat slechts een minderheid van de chauffeurs staakte. Daardoor was er volgens Arriva voldoende capaciteit om de bussen te laten rijden. Daarnaast rijdt personeel van Schiphol ook zelf een deel van de ritten die passagiers naar het vliegtuig brengen of ophalen.
Volgens FNV-bestuurder Lutz Kressin wilden aanvankelijk meer chauffeurs staken, maar krabbelden ze uiteindelijk terug. Hij wijt dit aan druk vanuit Arriva, maar een woordvoerster van dat bedrijf zegt dat werknemers vrij zijn om te staken. "Dat is ieders recht. Wij vinden de staking wel verrassend", zegt ze, daarbij verwijzend naar de Schiphol-bonus die chauffeurs deze zomer kregen wegens de drukte op het vliegveld.
Vakbonden en werkgevers zijn al maanden in overleg over een nieuwe cao voor chauffeurs in het niet-openbare busvervoer. De chauffeurs willen meer loon en volledige uitbetaling van alle diensten. Verder willen de chauffeurs een werkdag van maximaal twaalf uur en aanpassing van de contracturen bij structureel overwerk. In de touringcarsector werken ongeveer 3000 mensen, maar door het grote personeelstekort is de werkdruk hoog.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
4 uur geleden