Staking buschauffeurs op Schiphol deert passagiers niet
SCHIPHOL (ANP) - Reizigers hebben geen last gehad van de staking van buschauffeurs op Schiphol, zeggen de luchthaven en vervoersbedrijf Arriva Touring. Twintig werknemers van die laatste onderneming legden volgens vakbond FNV tussen 11.00 en 15.00 het werk neer om hun eisen voor een betere cao voor besloten busvervoer kracht bij te zetten.
Het ging om chauffeurs van de bussen die passagiers naar het vliegtuig brengen voor hun vlucht of juist ophalen. Dat reizigers geen hinder ondervonden van de staking, komt doordat slechts een minderheid van de chauffeurs staakte. Daardoor was er volgens Arriva voldoende capaciteit om de bussen te laten rijden. Daarnaast rijdt personeel van Schiphol ook zelf een deel van de ritten die passagiers naar het vliegtuig brengen of ophalen.
Volgens FNV-bestuurder Lutz Kressin wilden aanvankelijk meer chauffeurs staken, maar krabbelden ze uiteindelijk terug. Hij wijt dit aan druk vanuit Arriva, maar een woordvoerster van dat bedrijf zegt dat werknemers vrij zijn om te staken. "Dat is ieders recht. Wij vinden de staking wel verrassend", zegt ze, daarbij verwijzend naar de Schiphol-bonus die chauffeurs deze zomer kregen wegens de drukte op het vliegveld.
Vakbonden en werkgevers zijn al maanden in overleg over een nieuwe cao voor chauffeurs in het niet-openbare busvervoer. De chauffeurs willen meer loon en volledige uitbetaling van alle diensten. Verder willen de chauffeurs een werkdag van maximaal twaalf uur en aanpassing van de contracturen bij structureel overwerk. In de touringcarsector werken ongeveer 3000 mensen, maar door het grote personeelstekort is de werkdruk hoog.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.
55 minuten geledenINNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.
3 uur geledenKYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.
4 uur geleden