Staking bij Rockwool voorbij, 9 procent meer loon
ROERMOND (ANP) - De staking bij fabrikant van isolatiematerialen Rockwool in Roermond is voorbij. Voorlopig althans, voegt vakbond FNV daaraan toe. De bond kreeg naar eigen zeggen een loonaanbod van de fabriek van gemiddeld 9 procent, en gaat dat woensdag aan de leden voorleggen. Die beslissen of ze het met het nieuwste loonbod eens zijn. Rockwool liet donderdag weten dat de werkzaamheden vanaf zaterdagochtend worden hervat. Volgens de fabriek zijn er "prima afspraken gemaakt, met daarin een goede balans in de belangen van zowel Rockwool en ook haar medewerkers."
Afgelopen dinsdag begon de FNV bij Rockwool een vierdaagse staking, omdat de werknemers een loonaanbod van 8 procent te weinig vonden. De vakbond eiste toen nog een loonsverhoging van 14,3 procent.
De mensen met lagere lonen krijgen een grotere loonstijging dan de mensen met de hogere lonen, legt een woordvoerder van Rockwool uit. De stijging komt volgens de zegsman tussen de 7 procent en 10 procent uit. Ook is de reiskostenvergoeding verhoogd naar 21 cent per kilometer. De cao geldt tot 31 maart volgend jaar.
Kortere stakingen
Eerder staakten werknemers ook al twee keer, zij het korter. Half maart legde de nachtploeg het werk neer, enkele dagen later gevolgd door een 24 uursstaking. "We hebben begin deze week het bedrijf platgelegd en wilden eigenlijk doorstaken tot zaterdag", legt bestuurder Paul Smink van FNV uit. "Maar omdat Rockwool met een beter loonbod is gekomen, stoppen we voor nu met de acties. Het woord is aan de werknemers."
De FNV zegt het belangrijk te vinden dat de werknemers het hoofd boven water kunnen houden. "Mensen moeten hun boodschappen kunnen blijven doen en hun rekeningen kunnen blijven betalen zonder in geldproblemen te komen", aldus Smink.
Bij Rockwool in Roermond werken zo'n 1200 mensen.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Jumbo mag afscheid nemen van zijn huisbakkers, heeft de rechter in Den Bosch geoordeeld. De vorderingen van drie bakkerijen die via een rechtszaak wilden voorkomen dat hun overeenkomst met Jumbo in januari 2026 stopt, zijn afgewezen.
20 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het is nog onzeker of reizigers die vrijdag door een storing op Schiphol zonder koffer vertrokken, hun bagage voor kerst zullen ontvangen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er nog "enkele dagen" nodig om alle koffers na te sturen.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De klanten van het failliete Groningse zonne-energiebedrijf Soly worden overgenomen door branchegenoot Otovo. Dat in Noorwegen opgerichte bedrijf krijgt er zo tienduizenden klanten bij. Maar de mensen die het betreft, kunnen geen aanspraak meer maken op bijvoorbeeld de installatiegarantie die Soly eerder bood.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Duizenden Russen klaagden dinsdag, vlak voor de kerstdagen, over storingen en vertragingen bij WhatsApp, nadat Moskou maatregelen had genomen om de berichtendienst te dwarsbomen. WhatsApp beschuldigde de Russische autoriteiten ervan te proberen meer dan 100 miljoen Russen het recht op privécommunicatie te ontnemen.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten willen dat vleesvervangers herkenbare namen houden. Supermarktkoepel CBL roept het Europees Parlement daarom op het voorgestelde verbod op namen als vegaburger, vegetarische worst of plantaardige schnitzel te heroverwegen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse industrie heeft over het afgelopen jaar nog eens 170.000 banen verloren door de grote problemen waarmee veel industriebedrijven kampen. Dat zei de president van de Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) in een interview met persbureau dpa. Zo hebben bijvoorbeeld de Duitse autosector en grondstoffenindustrie het erg moeilijk door felle concurrentie, een zwakkere vraag en hoge kosten.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ryanair heeft een boete van ongeveer 255 miljoen euro gekregen van de Italiaanse mededingingsautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij misbruik gemaakt van haar dominante positie in de reismarkt. Ryanair zou het reisbureaus moeilijker hebben gemaakt om Ryanair-vluchten aan te bieden in combinatie met vluchten van andere luchtvaartmaatschappijen of andere diensten.
3 uur geleden