Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stakers Etos: wij gaan door in het nieuwe jaar

Stakers Etos: wij gaan door in het nieuwe jaar

ZAANDAM (ANP) - De stakende medewerkers van een groot distributiecentrum van drogisterijketen Etos zetten donderdag hun stakingsacties door. Dat zei woordvoerder Erna Bosschart van vakbond FNV dinsdag bij de afronding van een actie in Zaandam, voor het hoofdkantoor van moederbedrijf Ahold Delhaize.

"Ze luisteren niet naar ons. Dus we gaan in het nieuwe jaar gewoon door met staken. We laten ons niet kisten", aldus FNV. De distributiemedewerkers staken nu al acht dagen. Ze eisen een loonsverhoging van 5 procent omdat de salarissen de afgelopen jaren steeds minder stegen dan de inflatie. Etos heeft FNV uitgenodigd om weer aan de onderhandelingstafel plaats te nemen, maar de bond weigert dat zolang de drogisterijketen niet met een "fatsoenlijk" loonbod komt.

Etos vreest nog niet voor lege schappen in de winkels. Volgens een woordvoerster is "hier en daar een product niet verkrijgbaar" maar de impact op de bevoorrading is vooralsnog "heel klein". De keten wil verder zo snel mogelijk om tafel gaan met de medewerkers.

Meer uit Financieel

Vakbonden kondigen grotere actie aan om nullijn rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.

3 minuten geleden
Nog geen gestrande reizigers Nederlandse reisorganisaties terug

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.

3 minuten geleden
Energieagentschap IEA staat klaar om oliemarkt te stabiliseren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.

5 minuten geleden
Etihad Airways schort vluchten vanuit Abu Dhabi langer op

ABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.

1 uur geleden
Nog genoeg voorraad op schepen die vastzitten in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israƫl en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".

1 uur geleden
Dieprode cijfers op beurzen, AEX duikelt ruim onder 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.

2 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 1,9 procent in februari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.

2 uur geleden