Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stakers Albert Heijn willen net zo lang doorstaken als nodig is

Stakers Albert Heijn willen net zo lang doorstaken als nodig is

ZAANDAM (ANP) - De stakende distributiemedewerkers van Albert Heijn willen net zo lang doorgaan met hun staking totdat de supermarktketen met een verbeterd loonbod komt. Dat laten vakbonden FNV en CNV weten. Eerder was nog gecommuniceerd dat de acties maar tot woensdag zouden duren.

"We hadden afgelopen weekend tot en met woensdag stakingen ingepland. Toen wisten we natuurlijk ook nog niet hoe hoog de actiebereidheid precies zou zijn", legt FNV-bestuurder Levin Zühlke-van Hulzen uit.

Maar nu de acties even bezig zijn hebben de bonden aan de stakers gevraagd of ze hun actie willen voortzetten. Het antwoord daarop is overal ja, zegt bestuurder Soraya Faez van CNV.

Lege schappen

Verspreid over de zes distributiecentra van Albert Heijn zijn volgens de bonden honderden mensen in staking. Intussen beginnen de schappen in een aantal winkels van de supermarkt ook al leger te raken, omdat ze minder kunnen worden beleverd.

Toch hebben de bonden volgens Faez vanuit de directie van Albert Heijn deze week nog "geen enkele stap" in de richting van de medewerkers gezien. De stakers zouden daarom ook nog "geen reden om te stoppen" hebben.

Loonsverhoging

Het is de bonden bij de actie vooral te doen om extra loon voor de distributiemedewerkers om de hoge inflatie te compenseren. Ze vinden dat Albert Heijn veel te weinig loonsverhoging biedt. Daarnaast zijn ze boos dat de winkelketen voor nieuwe medewerkers een verslechtering van bijvoorbeeld de zondagstoeslag voorstelt.

Een woordvoerster van Albert Heijn zegt dat de keten de uitspraken van de bonden betreurt. "Albert Heijn heeft de vakbonden meerdere keren gevraagd verder te praten over een nieuwe AH Logistiek-cao", geeft ze aan. "De vakbonden FNV en CNV hebben ons op maandag 24 april en dinsdag 25 april laten weten dat zij vasthouden aan al hun eisen. Het is heel teleurstellend dat de vakbonden niet open staan voor overleg."

Meer uit Financieel

Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

34 minuten geleden
Chinese exportdump komt volgens ECB niet door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).

35 minuten geleden
Hof tikt EU op vingers over deel richtlijn minimumloon

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.

1 uur geleden
OpenAI verliest Duitse rechtszaak over auteursrechten liedjes

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.

1 uur geleden
Nieuwe indoorpretparken van Netflix voorlopig alleen in VS

LOS GATOS (ANP) - Netflix wil meerdere indoorpretparken openen in de Verenigde Staten. Maar een Netflix House in andere landen zit er voorlopig niet in. Dat heeft marketingdirecteur Marian Lee van Netflix gezegd in een interview met het Franse persbureau AFP.

1 uur geleden
Burger King wil aantal restaurants in China meer dan verdubbelen

BEIJING (ANP/AFP) - Burger King wil het aantal restaurants in China komende jaren meer dan verdubbelen, heeft moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) aangekondigd. RBI verkoopt zijn meerderheidsbelang in de Chinese tak aan de Chinese investeerder CPE. Die samenwerking levert 350 miljoen dollar aan nieuwe investeringen op.

2 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen bij stijgers op Damrak na nieuwe doelen

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde dinsdag tot de stijgers op het Damrak met een plus van bijna 2 procent. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Financieel topman Ethan Tandowsky zei verder "aanzienlijke kansen" te zien voor Adyen om een van de grootste spelers in de branche te worden.

4 uur geleden