Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stakende medewerkers Etos leggen distributiecentrum plat

Stakende medewerkers Etos leggen distributiecentrum plat

UTRECHT (ANP) - Stakende medewerkers van drogisterijketen Etos hebben het enige distributiecentrum van het bedrijf enige tijd platgelegd. Dat deden ze nadat een ultimatum van vakbond FNV afliep. De medewerkers van het distributiecentrum willen een hoger loon.

FNV zegt dat het personeel van het Etos-distributiecentrum de afgelopen jaren steeds kleine loonsverhogingen heeft gehad die minder waren dan de inflatie. De bond eist voor volgend jaar 5 procent loon erbij.

Etos bevestigt dat enkele tientallen personeelsleden het werk hebben neergelegd en dat daardoor de bevoorrading van de winkels in de war is gelopen. Lege winkels komen er echter niet, want in verband met de kerstdrukte hebben de Etos-filialen de afgelopen tijd al extra voorraad ontvangen.

De drogisterijketen laat wel weten "niet blij" te zijn met de staking en graag weer met FNV om de tafel te gaan. De bond heeft de uitnodiging vooralsnog niet geaccepteerd en Etos verwacht dan ook dat er vrijdag opnieuw een werkonderbreking komt.

Meer uit Financieel

Greenpeace pleit voor nieuwe taks op 'luxetickets'

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace pleit voor een nieuwe taks op businessclasstickets en eersteklastickets in de luchtvaartsector. Argument hiervoor is dat de stoelen van deze tickets veel meer ruimte innemen en dus vervuilender zijn.

8 minuten geleden
Wall Street sluit gemengd na zwakke Amerikaanse banencijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd gesloten. Beleggers reageerden op de publicatie van zwakke Amerikaanse banencijfers over november en oktober. Daaruit kwam naar voren dat er in november 64.000 banen bijkwamen in de Verenigde Staten, na een krimp van 105.000 arbeidsplaatsen in oktober. De werkloosheid steeg van 4,4 procent in september naar 4,6 procent in november, het hoogste niveau sinds 2021.

3 uur geleden
VS dreigen met tegenmaatregelen tegen EU om boetes voor bedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben gedreigd tegenmaatregelen te nemen tegen de EU en lidstaten vanwege rechtszaken, belastingen, boetes en richtlijnen tegen Amerikaanse dienstverleners. Die zijn volgens het Amerikaanse handelsagentschap USTR "discriminerend en intimiderend".

4 uur geleden
EU-parlementariërs benieuwd naar gevolgen nu benzineauto blijft

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs moeten nog bezien wat de gevolgen zijn van het afzwakken van het verbod op verbrandingsmotoren voor auto's. Oorspronkelijk moesten autofabrikanten per 2035 auto's produceren die geen CO2 uitstoten. De Europese Commissie heeft voorgesteld dat terug te brengen naar 90 procent minder uitstoot, waarmee productie van hybride auto's mogelijk blijft. CDA'er Tom Berendsen ziet "plussen en minnen" in dat plan van de Commissie.

6 uur geleden
Rechter schrapt 2 miljoen euro boete PostNL om te late bezorging

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft de boete van 2 miljoen euro geschrapt die PostNL in 2021 kreeg. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde PostNL de boete op. Het bedrijf stelde echter dat er sprake was van overmacht, omdat na de overname van concurrent Sandd problemen ontstonden op het netwerk van dat bedrijf.

6 uur geleden
Volkswagen opgelucht over versoepeling verbod verbrandingsmotoren

WOLFSBURG (ANP/AFP) - Volkswagen, Europa's grootste autofabrikant, is verheugd dat er geen volledig verbod meer komt op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. Het concern bestempelde de stap van de Europese Unie als "pragmatisch" en "economisch verantwoord".

7 uur geleden
Beurzen lager door zorgen over economie VS, Magnum onderaan AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag, vooral door zorgen over de Amerikaanse economie. Die zorgen werden vooral aangewakkerd door zwakke banencijfers in de Verenigde Staten.

7 uur geleden