
Stadsvervoerders: extra investeringen nodig vanwege woningbouw
ROTTERDAM (ANP) - Ambitieuze investeringen in het lightrailnetwerk zijn onmisbaar om in de Randstad in aanloop naar 2030 ongeveer een half miljoen extra woningen te kunnen bouwen. Dit stellen de directeuren van vervoersbedrijven GVB, RET en HTM in een gezamenlijke oproep aan een nieuw kabinet.
"Van de miljoen bij te bouwen woningen in Nederland komt de helft in de Randstad terecht. En we verdienen hier bijna de helft van het bbp", benadrukken ze. "Na jarenlange bevriezing van de budgetten terwijl de reizigersaantallen met tientallen procenten groeiden, is een investeringsimpuls van minimaal 10 miljard nodig." In de Randstad is de stedelijke "verdichting" volgens hen een groot vraagstuk. Om de bereikbaarheid van de grote steden te verbeteren zou "snel, efficiënt en klimaatvriendelijk" vervoer op zijn plaats zijn.
De stadsvervoerders stellen dat de plannen voor de verbeteringen en uitbreidingen van de Randstedelijke ov-verbindingen er al liggen, onder meer bij het Rijk, provincies, gemeenten en vervoerregio’s, maar ook in de verkiezingsprogramma’s van politieke partijen. "We zien dat de plannen op breed draagvlak kunnen rekenen", zeggen ze. "Nu is het tijd voor boter bij de vis: een kabinet dat het lef en de ambitie heeft om hiervoor ook daadwerkelijk geld vrij te maken." Volgens de vervoerders is haast geboden omdat het al snel tien jaar duurt voordat een nieuwe lijn daadwerkelijk rijdt.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Elon Musk richt zijn aandacht weer volledig op zijn bedrijven. Dat zei de Amerikaanse miljardair zaterdag in een post op X, naar aanleiding van een korte storing bij het sociale netwerk.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Bij socialemediaplatform X lijkt een grote storing gaande. Tienduizenden gebruikers meldden rond 15.00 uur problemen met de site en app op Allestoringen.nl en vergelijkbare buitenlandse sites. Een van de problemen is dat de feed met berichten niet altijd laadt.
10 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Miljoenen Indonesiërs krijgen binnenkort een korting van 50 procent op hun energierekening. Ook wil het Zuidoost-Aziatische land armere inwoners helpen met gratis eten en subsidies. De ingrepen zijn bedoeld om de economische groei van het land aan te jagen, maakte het Coördinerend Ministerie voor Economische Zaken bekend.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Technologiebedrijf Philips reageert bedroefd op het overlijden van de voormalige topman Cor Boonstra, die het bedrijf van 1996 tot 2001 leidde. Het concern is Boonstra dankbaar voor zijn bijdrage aan Philips, aldus een verklaring.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt nog eens ruim twintig banken uit te sluiten van het internationale betaalsysteem SWIFT als onderdeel van een nieuw pakket sancties tegen Rusland. Daarnaast denkt het landenblok aan het verlagen van een prijsplafond voor Russische olie en sancties voor de Nord Stream-gaspijpleidingen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige topbestuurder van Philips Cor Boonstra is in de nacht van vrijdag op zaterdag op 87-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Amsterdam. Dat laat zijn familie weten aan het ANP. Boonstra leidde het elektronicaconcern van 1996 tot 2001. Hij had lang de reputatie een van de beste bestuurders van Nederland te zijn.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een aantal nieuwe decreten opdracht gegeven om fors meer kerncentrales te laten bouwen in de Verenigde Staten. Het ministerie van Energie krijgt daarbij de opdracht de bouw van tien conventionele kernreactoren mogelijk te maken voor 2030. Daarnaast wil Trump dat er nieuwe kleinere reactoren komen van een nieuw type dat nooit eerder in de VS is gebouwd.
17 uur geleden