
Stadshaven wordt vernieuwd, kijkje in de historie
GOES - De Goese stadshaven is sinds 1974 een passantenhaven. Bijna was de haven er niet meer, want met slechts één stem verschil besloot de gemeenteraad in de jaren vijftig van de vorige eeuw de haven niet te dempen om er een parkeerplaats van te maken, vertelt Frank de Klerk van het Gemeentearchief Goes. “De ‘s-Heer Hendrikskinderenstraat en Nieuwstraat waren nog winkelgebied en ondernemers daar waren voor extra parkeerruimte”, legt De Klerk uit.
Maar de haven bleef behouden en werd in ere hersteld. Daarmee groeide weer de trots van de Goesenaren op hun stadhaven, die onder meer het decor werd voor Kadefeesten. “Eeuwenlang was de haven gekoesterd, Goes groeide uit tot havenstad, maar in de jaren dertig van de vorige eeuw raakte dat idee even kwijt. Tussen 1860 en 1938 was er een draaiburg op de plek van de Sint Maartenburg. Toen die versleten was, vond men renovatie te duur, want het was niet meer nodig om met schepen tot de Turfkade te varen.” De Goese beurtvaarder Frans Naerebout (foto) was het laatste schip dat de haven uitvoer. Om haar teleurstelling te uiten, voerde de bemanning de vlag halfstok. “Vervolgens was er een kleine veertig jaar een vaste verbinding tussen de grote en kleine kade, waar met hangen en wurgen een kano onderdoor kon. Toen kwam de haven er zielig bij te liggen, als een dichtgeslibde vijver.”
Maar het is goedgekomen. “In 1974 kwam de ophaalbrug, nu de Sint Maartenbrug, en is de jachthaven gerealiseerd, omdat de welvaart toenam en daarmee ook het aantal mensen met een boot.”
Meer uit Beveland
GOES - Tijdens de afsluitende dag van de Balansstraat Goes 2025, georganiseerd door het SMWO en de gemeente Goes, presenteerde korfbalvereniging TOGO haar nieuwe sportaanbod voor 60-plussers: het Walking Korfbal.
3 uur geledenGOES - Het kabinet wil dat kerncentrale Borssele ook na 2033 openblijft. Daarom heeft minister Hermans van Klimaat en Groene Groei een wijziging van de Kernenergiewet naar de Tweede Kamer gestuurd. Met die wetswijziging kan de exploitant van Borssele toestemming vragen om de centrale langer in bedrijf te houden. Zo blijft Nederland langer gebruikmaken van CO2-vrije energie.
15 uur geledenGOES - In een spectaculaire etappe van de NIBC Tour of Holland heeft Goesenaar Timo de Jong zijn eerste profzege opgeëist. Op de iconische beklimming van de VAM-berg kwam de 26-jarige renner als eerste over de streep, vóór sterke concurrenten zoals Christophe Laporte en Lukáš Kubis.
17 uur geledenBEVELANDEN - Woensdag 29 oktober kan er gestemd worden voor de Tweede Kamerverkiezingen. Voor de kiezer lijkt het allemaal eenvoudig: je ontvangt een stempas, loopt op verkiezingsdag naar een stembureau en vult met een rood potlood een vakje in. Maar achter die ogenschijnlijk simpele handeling gaat een enorme organisatie schuil. In Goes, Borsele en Noord-Beveland werken tientallen mensen maandenlang om alles soepel te laten verlopen.
21 uur geledenBORSELE - Voor alleenstaande starters is een koophuis in Zeeland nauwelijks te betalen. Een woning kostte in 2024 gemiddeld 345.000 euro, terwijl iemand met een modaal inkomen ruim 142.000 euro tekortkomt om dat bedrag te kunnen lenen. Dat blijkt uit onderzoek van Independer op basis van cijfers van het CBS.
1 dag geledenAls ik me niet vergis, plofte in 2022 bij elk adres in de gemeente Goes de laatste gemeentegids op de mat. Dat wil niet zeggen dat dit de laatste gemeentegids was, maar wel de laatste plof hierdoor. Want deze rijke informatiebron is nog steeds alive and kicking, alleen... alleen digitaal. Mensen zoals ik raadplegen hem daardoor minder, maar nog steeds is alle informatie in principe vindbaar, en daar gaat het maar om. Deze gedachten borrelden bij me op toen ik toevallig de eerste gemeentegids tegenkwam en doorbladerde. De allereerste, echt waar? Ja, dat durf ik wel te verdedigen.
1 dag geledenKAMPERLAND - In de nacht van zaterdag op zondag ontstond aan de Wilgenlaan in Kamperland een medische noodsituatie.
1 dag geleden