Stadhuistoren zestien weken in de steigers
VLISSINGEN - De komende 16 weken wordt de stadhuistoren in Vlissingen gerenoveerd. Het gaat om regulier onderhoud en de toren blijft er hetzelfde uitzien, vertelt de Vlissingse wethouder Rens Reijnierse.
Tijdens de werkzaamheden kunnen de klokken niet worden geluid en blijft ook het carillon stil. De gemeente onderzoekt of en hoe het vlaggen kan doorgaan.
Carillon
Langs de stadhuistoren wordt aan de zijde van de Paul Krugerstraat een steiger met bouwlift geplaatst. De stalen opbouw van de toren komt rondom in de steigers te staan. Het buitenkozijn van de torenkamer (de speelruimte van de beiaardier) is aangetast door houtrot en wordt daarom hersteld. De kozijnen worden deels vervangen en het geheel wordt geschilderd. De klimvoorzieningen voldoen niet meer aan de huidige veiligheidseisen en worden vervangen door onder meer veilige kooiladders en veiligheidsankers. Ook het mechanische deel van het carillon wordt gerenoveerd.
Risico
De houten vlonders worden vervangen door kunststof loopvloeren. De houten galmborden worden losgehaald en waar nodig hersteld. De bevestiging van de loopvloeren en galmplanken is verouderd. ‘Extreme weeromstandigheden op hoogte, wind, regen en zout, zijn enkele oorzaken voor de veroudering’, aldus de gemeente. ‘Er is geen direct risico op losraken, maar het is aanbevolen om de bevestigingsmiddelen te vernieuwen.’
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op zaterdagavond is op de Commandoweg in Vlissingen een caravan volledig uitgebrand. Bij het incident is niemand gewond geraakt.
2 maanden geledenVLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
3 maanden geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
3 maanden geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
3 maanden geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
3 maanden geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
3 maanden geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
3 maanden geleden