Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatsolie blij met enthousiasme Shell bij zoeken Surinaamse olie

Staatsolie blij met enthousiasme Shell bij zoeken Surinaamse olie

PARAMARIBO (ANP) - Olie- en gasbedrijf Shell wil volgend jaar al op zoek gaan naar olie voor de kust van Suriname. Dat maakte de nieuwe algemeen directeur van het Surinaamse staatsbedrijf Staatsolie Annand Jagesar dinsdag bekend tijdens een persconferentie in Paramaribo.

Voor Staatsolie is het enthousiasme van Shell goed nieuws. Volgens Jagesar is Shell heel "agressief" als het gaat om het vinden van de olie in de Surinaamse kustwateren. Shell heeft zich in september vorig jaar ingekocht om mee te kunnen doen naar het zoeken van olie in de Surinaamse wateren. Het komt volgens Jagesar niet vaak voor dat een bedrijf al binnen een jaar na instappen een put gaat boren. "Ze zien goede perspectieven. Shell heeft zich ingekocht in blok 42, vlakbij blok 58 waar al vier vondsten zijn gedaan. Het zou fantastisch zijn als wij in blok 42 ook olie vinden of andere koolwaterstoffen’’, aldus Jagesar die sinds deze week het directeurschap van Staatsolie heeft overgenomen van Rudolf Elias.

Jagesar realiseert zich hoe belangrijk Staatsolie is voor de toekomst van Suriname, dat momenteel met grote financiële problemen te maken heeft. "Ik wil de olie zo snel mogelijk te gelde maken zodat Suriname uit de huidige financiële malaise kan komen en voor altijd een ontwikkeld land kan zijn.’’ De stijging van de olieprijs van de laatste tijd helpt daar volgens hem ook bij. Staatsolie moet dan immers meer belastingen en dividend afdragen aan de regering die de enige aandeelhouder is van het bedrijf.

Werkgelegenheid

Hoewel de eerste olie waarschijnlijk pas in 2025 boven water zal komen, is de verwachting dat de Surinaamse economie hier ook de komende jaren al wel van kan profiteren. Scheidend directeur Elias sprak begin vorig jaar over ruim 12 miljard euro die de eerste olievondst zou opleveren. Inmiddels zijn er vijf vondsten gedaan. Door de vondsten ontstaat er nieuwe werkgelegenheid die uiteindelijk alle Surinamers ten goede kan komen, aldus Elias.

Staatsolie maakte maandag bekend dat het bedrijf in boekjaar 2020 een winst voor belasting heeft behaald van omgerekend 80 miljoen euro. In 2019 was dit nog 147 miljoen euro. De omzet bedroeg 353 miljoen euro, in 2019 was dit nog 410 miljoen euro. Het bedrijf ziet de gevolgen van de coronacrisis als de belangrijkste oorzaak voor de slechtere resultaten.

Meer uit Financieel

Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

31 minuten geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

1 uur geleden
Schiphol erkent fouten in geluidsberekening na klacht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.

1 uur geleden
Werkgeversclubs noemen vertragen Mercosur-deal onverstandig

DEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.

1 uur geleden
Delen VS-handelsdeal officieel in ijskast gezet door EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.

2 uur geleden
Trump zegt dat tarieven voor Zwitserland weer kunnen stijgen

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.

2 uur geleden
ECB-president liep weg bij diner waar minister VS EU kleineerde

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.

3 uur geleden