Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatsbosbeheer gaat kritiek op oogsten hout tegen

Staatsbosbeheer gaat kritiek op oogsten hout tegen

AMERSFOORT (ANP) - Staatsbosbeheer voorziet stapels hout in de bossen voortaan van een label met een QR-code. Samen met de Algemene Vereniging Inlands Hout (AVIH) heeft Staatsbosbeheer zeven verschillende labels ontwikkeld om wandelaars en fietsers in het bos te informeren over de bestemming van houtstapels. De twee organisaties willen zo de steeds vaker voorkomende kritiek op houtoogst tegengaan, waar vooral de boswachters veel opmerkingen en vragen over krijgen.

Veel wandelaars en fietsers denken dat de omgekapte bomen verwerkt worden tot biomassa en brandhout en vinden dat verspilling van de natuur. Maar hout krijgt altijd een zo hoogwaardig mogelijke bestemming, zegt Staatsbosbeheer. Het wordt gebruikt als zaaghout, bouwhout of in de meubelmakerij of het wordt verwerkt tot plaatmateriaal, karton en papier. Alleen de takken die na de houtoogst overblijven worden biomassa, als ze niet blijven liggen om de bodem te voeden.

Nederlanders gebruiken gemiddeld een kubieke meter hout per jaar, zegt de AVIH. Bijna 10 procent van dat hout komt uit Nederlandse bossen. Hoe langer hout wordt gebruikt, hoe langer de opgeslagen koolstof wordt vastgehouden. Gebruik van gekapt hout draagt volgens Staatsbosbeheer dus bij aan klimaatdoelen.

Als recreanten in het bos de QR-code op een label scannen met hun telefoon, kunnen ze op de website waargaatdithoutnaartoe.nl zien welke bestemming een houtstapel heeft. Alle bosbeheerders in Nederland kunnen de labels gaan gebruiken.

Meer uit Binnenland

Eis vier jaar cel tegen medewerkster rechtbank voor verkopen info

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.

30 minuten geleden
Vier aanhoudingen voor fraude met miljoenen aan coronasteun

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.

41 minuten geleden
Opvarenden Hondius na aankomst Tenerife door naar hun thuisland

MADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.

48 minuten geleden
Hondius wil zaterdag aanmeren in Tenerife

SANTA CRUZ (ANP) - Oceanwide, de Nederlandse rederij achter het cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus plaatsvond, heeft een aanmeerverzoek gedaan bij een haven in Tenerife. Dat melden Spaanse media op gezag van de president van de Canarische Eilanden, waar Tenerife deel van uitmaakt. Hij noemt daarbij zaterdag als aankomstdag.

1 uur geleden
Beide vliegtuigen met medische evacués cruiseschip vertrokken

DEN HAAG (ANP) - Beide vliegtuigen met drie medische evacués van het cruiseschip MV Hondius aan boord zijn volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken vertrokken vanaf Kaapverdië. Ze zijn onderweg naar Nederland.

1 uur geleden
Eerste medische evacuatievlucht vanaf Kaapverdië vertrokken

DEN HAAG (ANP) - Vanaf Kaapverdië is de eerste medische evacuatievlucht vertrokken, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. Met twee vliegtuigen worden drie opvarenden van het cruiseschip MV Hondius naar Nederland overgebracht. Het gaat om een Nederlander (41), een Brit (56) en een Duitse (65).

1 uur geleden
Drie Hondius-opvarenden van schip afgehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.

3 uur geleden