Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatsbosbeheer gaat kritiek op oogsten hout tegen

Staatsbosbeheer gaat kritiek op oogsten hout tegen

AMERSFOORT (ANP) - Staatsbosbeheer voorziet stapels hout in de bossen voortaan van een label met een QR-code. Samen met de Algemene Vereniging Inlands Hout (AVIH) heeft Staatsbosbeheer zeven verschillende labels ontwikkeld om wandelaars en fietsers in het bos te informeren over de bestemming van houtstapels. De twee organisaties willen zo de steeds vaker voorkomende kritiek op houtoogst tegengaan, waar vooral de boswachters veel opmerkingen en vragen over krijgen.

Veel wandelaars en fietsers denken dat de omgekapte bomen verwerkt worden tot biomassa en brandhout en vinden dat verspilling van de natuur. Maar hout krijgt altijd een zo hoogwaardig mogelijke bestemming, zegt Staatsbosbeheer. Het wordt gebruikt als zaaghout, bouwhout of in de meubelmakerij of het wordt verwerkt tot plaatmateriaal, karton en papier. Alleen de takken die na de houtoogst overblijven worden biomassa, als ze niet blijven liggen om de bodem te voeden.

Nederlanders gebruiken gemiddeld een kubieke meter hout per jaar, zegt de AVIH. Bijna 10 procent van dat hout komt uit Nederlandse bossen. Hoe langer hout wordt gebruikt, hoe langer de opgeslagen koolstof wordt vastgehouden. Gebruik van gekapt hout draagt volgens Staatsbosbeheer dus bij aan klimaatdoelen.

Als recreanten in het bos de QR-code op een label scannen met hun telefoon, kunnen ze op de website waargaatdithoutnaartoe.nl zien welke bestemming een houtstapel heeft. Alle bosbeheerders in Nederland kunnen de labels gaan gebruiken.

Meer uit Binnenland

Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

26 minuten geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

3 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

5 uur geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

6 uur geleden
Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

8 uur geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

9 uur geleden
Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

11 uur geleden