Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staat loopt vele miljoenen mis door stap Unilever

Staat loopt vele miljoenen mis door stap Unilever

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat loopt naar schatting vele miljoenen euro's mis door het besluit van Unilever om afscheid te nemen van de Brits-Nederlandse structuur en op papier louter een Brits bedrijf te worden. Dat komt omdat de 'Nederlandse aandelen' verdwijnen, en daarmee de dividendbelasting daarop.

Unilever heeft momenteel nog Nederlandse aandelen (nv) en Britse aandelen (plc). Beleggers in het bedrijf krijgen, zo bleek donderdag, voor elk nv-aandeel dat ze hebben een plc-aandeel terug. Daarop wordt dus geen Nederlandse dividendbelasting geheven.

Het nettobedrag dat de Nederlandse regering ontvangt van de nv-dividendbelasting schat Unilever in op ongeveer 200 miljoen euro per jaar, gebaseerd op het gemiddelde van de afgelopen 3 jaar. "Het precieze bedrag zou je bij de overheid moeten halen", aldus een woordvoerster. Minister van Economische Zaken Eric Wiebes wil geen bedrag noemen dat de staatskas misloopt. "Het feit dat in formele zin het hoofdkantoor hier straks niet meer gevestigd is, betekent inderdaad dat eventuele dividendbelasting hier niet in de staatskas zal belanden", zegt hij wel.

Geen verrassing

Het structuurvoorstel van Unilever komt niet als een verrassing. Het was- en voedingsmiddelenconcern denkt al sinds de overnamepoging van Kraft Heinz in 2017 hardop na over het loslaten van de duale structuur. In maart 2018 kondigde Unilever aan te kiezen voor een enkelvoudige structuur met een Nederlandse nv aan het hoofd. Toen duidelijk werd dat een significant deel van de aandeelhouders dit niet steunde, heeft Unilever in oktober 2018 dit voorstel ingetrokken.

Op de achtergrond speelde het groeiende verzet in de Tweede Kamer tegen de afschaffing van de dividendbelasting, die uiteindelijk niet doorging. Door die heffing te schrappen, hoopte premier Mark Rutte Nederland aantrekkelijk te houden als vestigingsland voor grote bedrijven.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt licht hoger terwijl Iranoorlog voortwoedt

\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.

26 minuten geleden
Bloomberg: Unilever overweegt afsplitsing voedingsmiddelentak

LONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.

2 uur geleden
Britse minister pleit voor warmere band met EU

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.

2 uur geleden
Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

3 uur geleden
Nederland vindt omvang nieuwe EU-begroting veel te hoog

BRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

3 uur geleden
Energieprijzen worden heet hangijzer op de EU-top van donderdag

BRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.

3 uur geleden
Beurs in Amsterdam sluit hoger na bescheiden prijsstijging olie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.

4 uur geleden