Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

De AEX-index herstelde zich gedurende de dag en eindigde 1 procent hoger op 995,35 punten. Eerder op de dag stond de hoofdindex nog op verlies. Eerder drukte de uitverkoop van Amerikaanse techaandelen nog op de AEX. De MidKap steeg 0,9 procent tot 1000,64 punten. Ook de andere Europese beurzen sloten de dag af met groene cijfers. De DAX in Frankfurt steeg 0,9 procent. Parijs en Londen wonnen respectievelijk 0,4 en 0,6 procent na de dag met verliezen te zijn geopend.

Staalproducent ArcelorMittal was voor de tweede dag op rij de sterkste stijger in de AEX. Het staalconcern won 4,5 procent na de goede resultaten van een dag eerder. Het optimisme van topman Aditya Mittal van ArcelorMittal heeft ook een dag later nog effect op de beurs. Het aandeel klom harder dan een dag eerder. De grootste staalproducent van Europa rekent dit jaar op een stijging van de wereldwijde vraag naar staal van 2 procent.

RELX

Wolters Kluwer en RELX zaten opnieuw bij de dalers in de AEX. De informatieleveranciers hebben sinds dinsdag last van het nieuwe AI-hulpmiddel van het Amerikaanse bedrijf Anthropic dat juridisch werk kan automatiseren. Dinsdag daalden beide bedrijven nog met dubbele cijfers. Vrijdag sloot Wolters Kluwer de dag onderaan af met een daling van 3,2 procent, RELX stond een plekje hoger en verloor 3 procent.

Shell wist zich een dag na tegenvallende resultaten te herstellen op de beurs en steeg 0,3 procent. Donderdag behoorde het olie- en gasconcern nog tot de dalers. Shell zag de nettowinst in het vierde kwartaal van 2025 flink stijgen door opbrengsten uit de verkoop van onderdelen. Zonder die opbrengsten ging het om het zwakste kwartaalresultaat in bijna vijf jaar.

In Milaan is Stellantis gekelderd en sloot de dag ruim 25 procent lager af. Het bedrijf achter bekende automerken als Opel, Peugeot, Citroën en Fiat waarschuwde vrijdag voor een miljardenverlies in de tweede helft van 2025. Dat is het gevolg van 22 miljard euro aan lasten vanwege een ingrijpende reorganisatie van de activiteiten. Daartoe wordt het bedrijf gedwongen door hoge kosten en tegenvallende verkopen van elektrische voertuigen.

Meer uit Financieel

Bondsraad FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming vakbond

UTRECHT (ANP) - De bondsraad van FNV legt zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stapt naar de Hoge Raad. Daarmee vechten leden van het voormalige ledenparlement van FNV een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke bestuurders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

16 minuten geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

2 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

3 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

4 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

5 uur geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

5 uur geleden
Tata Steel boekt flink meer winst door sterke Indiase vraag

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.

6 uur geleden