Staalbedrijven zetten Nikkei flink hoger door hoop op herstel
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging donderdag flink vooruit op de eerste handelsdag na de lange vakantieperiode in Japan. Vooral de staalbedrijven en andere producenten van ruwe materialen lieten stevige winsten zien door de hoop dat deze bedrijven sterk zullen profiteren van het economische herstel van de coronacrisis.
De andere belangrijke aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien ondanks het nieuwe slotrecord van de Dow-Jonesindex op Wall Street. Beleggers namen weinig risico in afwachting van het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat vrijdag wordt vrijgegeven.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 1,8 procent hoger op 29.331,37 punten. De staalproducenten Nippon Steel en JFE Holdings behoorden tot de sterkste stijgers met winsten tot ruim 8 procent. Technologiebedrijven stonden onder druk in navolging van de koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten.
Nissan
Nissan dikte 3 procent aan. De Japanse autoproducent verkocht zijn belang van ongeveer 1,5 procent in de Duitse branchegenoot Daimler, eigenaar van Mercedes. Nissan wil de opbrengst gebruiken voor de verdere ontwikkeling van elektrische auto's.
In Shanghai, waar beleggers ook terugkeerden na een lange vakantieperiode, noteerde de beursgraadmeter tussentijds 0,1 procent in de min. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,5 procent. De Chinese vaccinmaker Sinopharm kelderde ruim 7 procent in Hongkong na berichten dat de Verenigde Staten zich achter het voorstel scharen om patenten op coronavaccins vrij te geven.
De All Ordinaries in Sydney verloor 0,5 procent. Peking liet weten de economische dialoog met de Australische overheid te staken. Australië en China zijn in een handelsconflict verwikkeld sinds Canberra vorig jaar de internationale gemeenschap opriep om onderzoek te doen naar de herkomst van het coronavirus.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
9 uur geleden