Staalbedrijven zetten Nikkei flink hoger door hoop op herstel
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging donderdag flink vooruit op de eerste handelsdag na de lange vakantieperiode in Japan. Vooral de staalbedrijven en andere producenten van ruwe materialen lieten stevige winsten zien door de hoop dat deze bedrijven sterk zullen profiteren van het economische herstel van de coronacrisis.
De andere belangrijke aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien ondanks het nieuwe slotrecord van de Dow-Jonesindex op Wall Street. Beleggers namen weinig risico in afwachting van het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat vrijdag wordt vrijgegeven.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 1,8 procent hoger op 29.331,37 punten. De staalproducenten Nippon Steel en JFE Holdings behoorden tot de sterkste stijgers met winsten tot ruim 8 procent. Technologiebedrijven stonden onder druk in navolging van de koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten.
Nissan
Nissan dikte 3 procent aan. De Japanse autoproducent verkocht zijn belang van ongeveer 1,5 procent in de Duitse branchegenoot Daimler, eigenaar van Mercedes. Nissan wil de opbrengst gebruiken voor de verdere ontwikkeling van elektrische auto's.
In Shanghai, waar beleggers ook terugkeerden na een lange vakantieperiode, noteerde de beursgraadmeter tussentijds 0,1 procent in de min. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,5 procent. De Chinese vaccinmaker Sinopharm kelderde ruim 7 procent in Hongkong na berichten dat de Verenigde Staten zich achter het voorstel scharen om patenten op coronavaccins vrij te geven.
De All Ordinaries in Sydney verloor 0,5 procent. Peking liet weten de economische dialoog met de Australische overheid te staken. Australië en China zijn in een handelsconflict verwikkeld sinds Canberra vorig jaar de internationale gemeenschap opriep om onderzoek te doen naar de herkomst van het coronavirus.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
5 uur geleden