Staalbedrijven en autofabrikanten helpen Nikkei vooruit
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in in Tokio won maandag terrein. Vooral de grote Japanse staalbedrijven lieten stevige koerswinsten zien dankzij sterke vooruitzichten van Nippon Steel. Ook de Japanse autofabrikanten, die later in de week met cijfers komen, werden flink hoger gezet.
Daarnaast verwerkten beleggers de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar een tegenvallend banenrapport leidde tot speculatie dat de rente in de Verenigde Staten nog lang laag zal blijven. Door de haperende banenmotor lijkt de Amerikaanse economie nog niet overhit te zijn en hoeft de centrale bank zijn steunbeleid niet terug te schroeven.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,6 procent hoger op 29.518,34 punten. Nippon Steel dikte bijna 5 procent aan. De op twee na grootste staalproducent ter wereld verwacht dit jaar meer winst te boeken dan analisten hadden verwacht. Sectorgenoten JFE Holdings en Daido Steel stegen tot bijna 7 procent. Autofabrikant Nissan, die dinsdag de boeken opent, klom 4 procent. Concurrent Toyota brengt woensdag de resultaten naar buiten en werd 1,8 procent hoger gezet. Techinvesteerder SoftBank, die deze week ook met cijfers komt, won 1,7 procent.
De Chinese beurzen lieten kleine minnen zien. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,3 procent. De All Ordinaries in Sydney klom 1,1 procent dankzij een sterke toename van het Australische ondernemersvertrouwen in april. De Kospi in Seoul was een positieve uitschieter met een winst van 1,6 procent. Vooral de grote Zuid-Koreaanse technologiebedrijven, zoals Samsung (plus 1,6 procent), werden opgepikt in navolging van de koerswinsten in de Amerikaanse techsector.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor een liter Euro95 kan dinsdag boven de 2,50 euro stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentencollectief UnitedConsumers. Nu staat die landelijke adviesprijs voor Euro95 van de grote oliemaatschappijen op 2,486 euro per liter.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De eerste producent van groene waterstof is aangesloten op de Nederlandse waterstofinfrastructuur, meldt Gasunie. De waterstoffabriek van Shell op de Rotterdamse Maasvlakte, genaamd Holland Hydrogen 1, is de eerste met een aansluiting op het waterstofnetwerk.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars roept ondernemers op snel contact op te nemen met hun verzekeringsmaatschappij of premiepensioeninstelling om de pensioenregeling aan te passen aan het nieuwe stelsel. Als werkgevers dit niet voor 2028 hebben gedaan, ziet de Belastingdienst het opgebouwde pensioenvermogen als loon en moet over het hele pensioenvermogen belasting worden betaald. Dat bevestigt een woordvoerder van de branchevereniging na berichtgeving door het AD.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Ondanks de stijgende energieprijzen is Brussel niet van plan "ook maar een molecuul" aan Russische energie te importeren in de toekomst. Dat zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een vergadering van EU-ministers van Energie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De Verenigde Staten voerden afgelopen weekend bombardementen uit op het Iraanse eiland Kharg. Vanaf dat eiland wordt verreweg de meeste olie uit Iran verscheept.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit wil het Duitse Commerzbank overnemen. Aandeelhouders van de Duitse bank hebben maandag een officieel overnamevoorstel ontvangen, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro is gemoeid. Het gaat om een grote deal, maar het is wel de vraag in hoeverre de overname kan slagen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - DHL Express is teleurgesteld over de staking die vakbonden FNV en CNV hebben opgezet bij de bezorger. Van die actie kunnen bedrijven en particulieren mogelijk hinder ondervinden. "Wij houden ontvangers via track en trace op dhlexpress.nl op de hoogte van het verloop van hun zending", laat de onderneming maandagochtend weten.
3 uur geleden