Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staalbedrijven en autofabrikanten helpen Nikkei vooruit

Staalbedrijven en autofabrikanten helpen Nikkei vooruit

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in in Tokio won maandag terrein. Vooral de grote Japanse staalbedrijven lieten stevige koerswinsten zien dankzij sterke vooruitzichten van Nippon Steel. Ook de Japanse autofabrikanten, die later in de week met cijfers komen, werden flink hoger gezet.

Daarnaast verwerkten beleggers de nieuwe recordstanden op Wall Street, waar een tegenvallend banenrapport leidde tot speculatie dat de rente in de Verenigde Staten nog lang laag zal blijven. Door de haperende banenmotor lijkt de Amerikaanse economie nog niet overhit te zijn en hoeft de centrale bank zijn steunbeleid niet terug te schroeven.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot uiteindelijk 0,6 procent hoger op 29.518,34 punten. Nippon Steel dikte bijna 5 procent aan. De op twee na grootste staalproducent ter wereld verwacht dit jaar meer winst te boeken dan analisten hadden verwacht. Sectorgenoten JFE Holdings en Daido Steel stegen tot bijna 7 procent. Autofabrikant Nissan, die dinsdag de boeken opent, klom 4 procent. Concurrent Toyota brengt woensdag de resultaten naar buiten en werd 1,8 procent hoger gezet. Techinvesteerder SoftBank, die deze week ook met cijfers komt, won 1,7 procent.

De Chinese beurzen lieten kleine minnen zien. De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,3 procent. De All Ordinaries in Sydney klom 1,1 procent dankzij een sterke toename van het Australische ondernemersvertrouwen in april. De Kospi in Seoul was een positieve uitschieter met een winst van 1,6 procent. Vooral de grote Zuid-Koreaanse technologiebedrijven, zoals Samsung (plus 1,6 procent), werden opgepikt in navolging van de koerswinsten in de Amerikaanse techsector.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Netflix serieuze kandidaat voor overname Warner Bros.

BURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

30 minuten geleden
Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden

DEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.

1 uur geleden
Speelgoed goedkoper, mogelijk door productie China en heffingen

DEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.

2 uur geleden
Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

9 uur geleden
Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

11 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

13 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

13 uur geleden