Spurs wil in beroep tegen uitschakeling en tweede plaats Vitesse
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur legt zich niet neer bij de uitschakeling in de Conference League. De club uit Londen wil beroep aantekenen tegen de beslissing van de UEFA om Vitesse te laten overwinteren in de derde competitie voor Europese clubteams. "We hebben er alle vertrouwen in dat het vonnis wordt vernietigd", zei trainer Antonio Conte.
De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA besloot maandag Tottenham Hotspur een reglementaire nederlaag van 3-0 toe te kennen, omdat de laatste groepswedstrijd tegen Stade Rennes vanwege een fors aantal coronagevallen bij de Engelse club niet kon worden gespeeld. Vitesse eindigde daardoor met 10 punten uit zes wedstrijden als tweede in de groep en kwalificeerde zich voor de volgende ronde.
"Ik, de club en onze fans vinden het ongelooflijk dat de UEFA dit heeft besloten", zei Conte op een persconferentie voor het bekerduel van woensdag met West Ham United in de League Cup. "Ik ben daar zwaar teleurgesteld over. We hebben alsnog veel vertrouwen in een goede afloop."
Vitesse is als nummer 2 van de poule aan Rapid Wien gekoppeld in een tussenronde van de Conference League. Het eerste duel is op 17 februari in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen, de return in Arnhem een week later.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
10 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
12 uur geleden