
Spurs wil in beroep tegen uitschakeling en tweede plaats Vitesse
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur legt zich niet neer bij de uitschakeling in de Conference League. De club uit Londen wil beroep aantekenen tegen de beslissing van de UEFA om Vitesse te laten overwinteren in de derde competitie voor Europese clubteams. "We hebben er alle vertrouwen in dat het vonnis wordt vernietigd", zei trainer Antonio Conte.
De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA besloot maandag Tottenham Hotspur een reglementaire nederlaag van 3-0 toe te kennen, omdat de laatste groepswedstrijd tegen Stade Rennes vanwege een fors aantal coronagevallen bij de Engelse club niet kon worden gespeeld. Vitesse eindigde daardoor met 10 punten uit zes wedstrijden als tweede in de groep en kwalificeerde zich voor de volgende ronde.
"Ik, de club en onze fans vinden het ongelooflijk dat de UEFA dit heeft besloten", zei Conte op een persconferentie voor het bekerduel van woensdag met West Ham United in de League Cup. "Ik ben daar zwaar teleurgesteld over. We hebben alsnog veel vertrouwen in een goede afloop."
Vitesse is als nummer 2 van de poule aan Rapid Wien gekoppeld in een tussenronde van de Conference League. Het eerste duel is op 17 februari in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen, de return in Arnhem een week later.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
15 minuten geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
25 minuten geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
22 uur geleden