Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spuikom moet groene parel worden

Spuikom moet groene parel worden

VLISSINGEN - Het college van burgemeester en wethouders heeft plannen gepresenteerd voor de herinrichting van de Spuikom. Inwoners van Vlissingen hebben kunnen meedenken over de plannen die gemaakt zijn voor OKRA Landschapsarchitecten. De plannen worden nu ter goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad.

Het traject om te komen tot een Visie Spuikom loopt al sinds april 2021. De gemeente Vlissingen werkte hier voor samen met onder meer de TU Delft in het Interreg 2 Zeeën SARCC partnerschap. In dit Europese project bekeken zij de opgaven waar vooral kwetsbare kustregio’s mee te maken gaan krijgen door klimaatverandering. Bijvoorbeeld hoe zij in de toekomst rekening kunnen houden met droogte, hevige regelval en de stijging van de zeespiegel. 

Pier
Binnen de ontwikkeling van de Spuikom zijn vier deelgebieden voorzien: Grote Spuikom, Kleine Spuikom, Duun en Spuiwal. De Grote Spuikom wordt het grote groene gebied met centraal een royale waterpartij. In de Kleine Spuikom worden de groene kwaliteiten gekoesterd en komst in beperkte mate meer ruimte voor een wandeling. In het deelgebied Spuiwal, tegenover CinyCity, wordt woningbouw voorzien, met daaronder parkeerplaatsen. Het deelgebied Duun, achter Boulevard Bankert, schept ruimte voor woningen voor verschillende doelgroepen in een duinachtig park. Ook onder dit deelgebied komen parkeerplaatsen. In het oog springende onderdelen zijn de ‘pier’ die de Spuikom met de Boulevard Bankert gaat verbinden, het royale open water met verscheidenheid aan oevers, het balkon met uitzicht op de Spuikom en boulevards en onderscheidende architectuur. De gemeenteraad behandelt de Visie Spuikom in de commissie Ruimte van 12 januari.

Meer uit Vlissingen

Zaterdagmarkt dit weekeinde voor het laatst op Scheldeplein

VLISSINGEN - In verband met de herinrichting van de Walstraat Noord verhuist de Vlissingse zaterdagmarkt naar de Spuistraat, even verderop. Deze zaterdag (10 mei) bouwen de marktkooplui hun kramen voor de laatste keer op het Scheldeplein op.

1 uur geleden
Nieuw zwemseizoen van start: markeringen en informatieborden voor zwemverbod bij Nollehoofd

VLISSINGEN - Per 1 mei is een nieuw zwemseizoen begonnen. Uit veiligheidsoverwegingen verbiedt de gemeente Vlissingen zwemmen in de Westerschelde bij het Nollehoofd.

17 uur geleden
Kleurige vlaggen wapperen voor hoop

VLISSINGEN - De manifestatie 'Vlaggen voor Vrijheid' heeft zaterdag bij kunstatelier Kipvis in Vlissingen vele kleurrijke zelfgemaakte vlaggen voor hoop opgeleverd.  

21 uur geleden
Mural ‘De Oude Vissershaven’ vrijdag feestelijk onthuld bij De Nieuwe Haven

VLISSINGEN - In de Nieuwstraat in Vlissingen wordt vrijdagmiddag de voltooiing van de muurschildering 'De Oude Vissershaven' gevierd. Kunstenaar Stefan Thelen maakte de mural op de achtergevel van appartementencomplex De Nieuwe Haven, in de volksmond de Dobberende Doosjes genoemd.

23 uur geleden
Nabestaanden van Canadese strijders in Vlissingen: ‘Emotioneel om te zijn op plek waar het allemaal gebeurd is’

VLISSINGEN - Door de straten in de omgeving van de Oranjedijk klinken op dinsdagmiddag 29 april flarden van doedelzakmuziek. De piper en drumsband zijn nog druk aan het repeteren voor ze de groep van ongeveer 100 nabestaanden van de Canadese strijders begeleiden naar Uncle Beach.

1 dag geleden
Fietser onderzocht na aanrijding met auto in Paul Krugerstraat

VLISSINGEN - Een fietser is dinsdagmorgen medisch nagekeken na een botsing met een auto op de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Het slachtoffer hoefde niet voor behandeling naar het ziekenhuis vervoerd te worden.

2 dagen geleden
Bank met gedenkplaatje bij ZRTI eert dokter Bax

VLISSINGEN - In het parkje aan de Koudekerkseweg in Vlissingen, tegenover het Zuidwest Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) is zaterdagmiddag het bankje ter nagedachtenis aan dokter Willem Adriaan Bax officieel onthuld. De in 2007 overleden chirurg was een van de initiatiefnemers van het ZRTI.

2 dagen geleden