
Spuikom moet groene parel worden
VLISSINGEN - Het college van burgemeester en wethouders heeft plannen gepresenteerd voor de herinrichting van de Spuikom. Inwoners van Vlissingen hebben kunnen meedenken over de plannen die gemaakt zijn voor OKRA Landschapsarchitecten. De plannen worden nu ter goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad.
Het traject om te komen tot een Visie Spuikom loopt al sinds april 2021. De gemeente Vlissingen werkte hier voor samen met onder meer de TU Delft in het Interreg 2 Zeeën SARCC partnerschap. In dit Europese project bekeken zij de opgaven waar vooral kwetsbare kustregio’s mee te maken gaan krijgen door klimaatverandering. Bijvoorbeeld hoe zij in de toekomst rekening kunnen houden met droogte, hevige regelval en de stijging van de zeespiegel.
Pier
Binnen de ontwikkeling van de Spuikom zijn vier deelgebieden voorzien: Grote Spuikom, Kleine Spuikom, Duun en Spuiwal. De Grote Spuikom wordt het grote groene gebied met centraal een royale waterpartij. In de Kleine Spuikom worden de groene kwaliteiten gekoesterd en komst in beperkte mate meer ruimte voor een wandeling. In het deelgebied Spuiwal, tegenover CinyCity, wordt woningbouw voorzien, met daaronder parkeerplaatsen. Het deelgebied Duun, achter Boulevard Bankert, schept ruimte voor woningen voor verschillende doelgroepen in een duinachtig park. Ook onder dit deelgebied komen parkeerplaatsen. In het oog springende onderdelen zijn de ‘pier’ die de Spuikom met de Boulevard Bankert gaat verbinden, het royale open water met verscheidenheid aan oevers, het balkon met uitzicht op de Spuikom en boulevards en onderscheidende architectuur. De gemeenteraad behandelt de Visie Spuikom in de commissie Ruimte van 12 januari.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op donderdag 14 augustus kleuren vier propellervliegtuigen van het Britse aerobatic display team The Global Stars de lucht boven de Westerschelde. De internationaal gelauwerde formatie is opnieuw te gast tijdens Rescue Zeeland - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland bij de Vlissingse boulevard - en belooft wederom een vliegshow van wereldklasse te verzorgen.
1 dag geledenVLISSINGEN - De samenwerking tussen regio en rijk vanuit Wind in de zeilen bestaat vijf jaar. 'De voortgangsrapportages die twee keer per jaar verschijnen, laten zien dat er door de samenwerking mooie resultaten zijn bereikt', schrijft de gemeente Vlissingen in een persbericht.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - Aan de Dongestraat in Oost-Souburg worden een gezondheidscentrum en 24 appartementen gebouwd. Deze vernieuwing komt op de plek van het schoolgebouw van de Parelburcht en sportzaal Van Duyvenvoorde, die niet meer in gebruik zijn. De sloop van de school begint zo snel mogelijk, laat de gemeente Vlissingen weten.
2 dagen geledenVLISSINGEN - 104 kinderen van basisscholen uit de hele stad bezoeken deze weken de zomerschool in brede school De Combinatie in Vlissingen. Dinsdag zijn ze al begonnen en donderdag was de feestelijke, officiële opening.
2 dagen geledenVLISSINGEN - "Ik geef je mijn Raam" de unieke expositieruimte aan de Koudekerkseweg 8 in Vlissingen toont gedurende zes weken negen zogeheten Outsider kunstenaars uit het atelier "de Glazen Pui" in Middelburg.
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - De locatie van de brandweerpost in Oost-Souburg is gekozen om snel in alle richtingen te kunnen uitrukken. In het oog springen doet deze plek op het bedrijventerrein aan de Marie Curieweg alleen wat minder. "Veel Souburgers weten daardoor niet dat ons dorp een eigen brandweer heeft", vertelt ploegleider Mark de Feijter. Die is er dus wel degelijk en bestaat zelfs 25 jaar.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Bij laag water snel metselen, zodat de mortel voor hoog water hard is. Dit typeert het uitzonderlijke groot onderhoud deze maanden aan het Keizersbolwerk in Vlissingen. Daarnaast is het de kunst om het bijna vijf eeuwen oude verdedigingswerk te restaureren met behoud van de oorspronkelijke uitstraling.
4 dagen geleden