Sprinttitel voor Letitia de Jong, WK-ticket voor Ter Mors
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Letitia de Jong heeft bij de NK sprint in Heerenveen voor de tweede keer de titel veroverd. De kampioene van 2018 deed dat in stijl: ze won de afsluitende 1000 meter in een tijd van 1.14,42. De Jong schreef in Thialf drie van de vier afstanden op haar naam. Alleen op de tweede 500 meter moest de 26-jarige rijdster van Team IKO genoegen nemen met de tweede plek, achter Femke Kok.
Jorien ter Mors, olympisch kampioene op de 1000 meter, eindigde op ruime afstand als tweede met een tijd van 1.15,31. De 30-jarige ploeggenote van De Jong verzekerde zich daarmee van de tweede plek in de eindstand en dat leverde haar het begeerde ticket voor de WK sprint eind februari in Hamar op.
Kok (19) reed op de tweede 1000 meter de derde tijd (1.15,64). Zij eindigde ook als derde in de algemene rangschikking.
Letitia de Jong en Jutta Leerdam, die haar Nederlandse sprinttitel in Thialf niet verdedigde, waren al zeker van deelname aan de WK sprint.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
44 minuten geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
1 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italiƫ voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
2 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiƫr Jai Hindley.
4 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
8 uur geleden