
Sprinttitel voor Letitia de Jong, WK-ticket voor Ter Mors
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Letitia de Jong heeft bij de NK sprint in Heerenveen voor de tweede keer de titel veroverd. De kampioene van 2018 deed dat in stijl: ze won de afsluitende 1000 meter in een tijd van 1.14,42. De Jong schreef in Thialf drie van de vier afstanden op haar naam. Alleen op de tweede 500 meter moest de 26-jarige rijdster van Team IKO genoegen nemen met de tweede plek, achter Femke Kok.
Jorien ter Mors, olympisch kampioene op de 1000 meter, eindigde op ruime afstand als tweede met een tijd van 1.15,31. De 30-jarige ploeggenote van De Jong verzekerde zich daarmee van de tweede plek in de eindstand en dat leverde haar het begeerde ticket voor de WK sprint eind februari in Hamar op.
Kok (19) reed op de tweede 1000 meter de derde tijd (1.15,64). Zij eindigde ook als derde in de algemene rangschikking.
Letitia de Jong en Jutta Leerdam, die haar Nederlandse sprinttitel in Thialf niet verdedigde, waren al zeker van deelname aan de WK sprint.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Amanda Anisimova heeft de kwartfinales bereikt van de US Open. De 24-jarige nummer 8 van de plaatsingslijst op het grandslamtoernooi van New York rekende in de vierde ronde overtuigend af met de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia. Ze gunde haar tegenstander drie games: 6-0 6-3.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Jannik Sinner heeft zonder moeite de kwartfinales van de US Open bereikt. De 24-jarige Italiaan versloeg in de achtste finale Aleksandr Boeblik uit Kazachstan in drie sets: 6-1 6-1 6-1.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Naomi Osaka is door naar de kwartfinale van de US Open. Osaka versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in de achtste finales. Het werd 6-3 6-2.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De Poolse nummer 2 van de wereld versloeg de Russische Ekaterina Alexandrova in de achtste finales. Swiatek was in twee sets te sterk voor Alexandrova: 6-3 6-1.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alex de Minaur heeft zich bij de US Open geplaatst voor de kwartfinales. De als achtste geplaatste Australiër was in drie sets te sterk voor Leandro Riedi uit Zwitserland. Het werd 6-3 6-2 6-1.
18 uur geledenLA MOTTE-SERVOLEX (ANP) - Tiesj Benoot vertrekt aan het einde van het jaar bij de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De 31-jarige Belg gaat de komende drie jaar rijden voor Decathlon CMA CGM, het huidige Decathlon-AG2R. Dat maakte de Franse ploeg bekend.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld versloeg in twee sets Cristina Bucsa uit Spanje: 6-1 6-4.
1 dag geleden