Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprintster Alfred uit troeft Richardson af in finale 100 meter

Sprintster Alfred uit troeft Richardson af in finale 100 meter

PARIJS (ANP) - Julien Alfred uit Saint Lucia heeft op de Olympische Spelen verrassend goud gewonnen op de 100 meter. De 23-jarige sprintster troefde met haar tijd van 10,72 seconden de Amerikaanse topfavoriete Sha'Carri Richardson af. Richardson veroverde zilver in 10,87. Haar landgenote Melissa Jefferson pakte brons (10,92).

Alfred bezorgde haar land Saint Lucia (een land in de Cariben met 180.000 inwoners) de eerste olympische medaille ooit. Eerder dit jaar won Alfred WK-goud op de 60 meter indoor.

Kort voor de start van de Spelen vertelde Alfred dat ze op 14-jarige leeftijd haar ouderlijk huis verliet om in Jamaica te gaan trainen. "Ik droomde ervan om naar het land van Usain Bolt te gaan, de snelste man ter wereld. Mijn moeder maakte geen bezwaar", zei Alfred die op jonge leeftijd haar vader had verloren. Later ging ze haar sport combineren met een studie aan de Universiteit van Texas in de VS. Een olympische medaille in Parijs zag ze voorafgaand aan de finale als "een beloning voor alle opofferingen".

Cannabis

In het Stade de France stuntte Alfred door de Amerikaanse vrouwen naar het tweede plan te verwijzen. Alle ogen waren gericht op Richardson die vorig jaar in Boedapest de wereldtitel veroverde in 10,65. De flamboyante Richardson (24) moest de Verenigde Staten voor het eerst sinds 1996 (Gail Devers) weer aan olympisch goud op de prestigieuze 100 meter helpen. In 2021 ontbrak de Amerikaanse op de Spelen van Tokio omdat ze kort daarvoor was betrapt op het gebruik van cannabis.

Kort voor de halve finale zaterdagavond trok tweevoudig olympisch kampioen Shelly-Ann Fraser-Pryce (37) zich om onduidelijke redenen terug.

Meer uit Sport

Nuis is meer dan tevreden met 'hoogst haalbare' bronzen medaille

MILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogste haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."

3 minuten geleden
Oranje-schaatsers op Spelen voor het eerst sinds 1994 zonder goud

MILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.

16 minuten geleden
Wennemars spreekt na vierde plaats op 1500 meter van 'klotefilm'

MILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.

39 minuten geleden
Emotionele Nuis heeft gedroomd van podiumplek op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis heeft gedroomd van een podiumplek op de 1500 meter. Dat zei hij na zijn bronzen race in een emotioneel interview met de NOS. "Het voelde alsof ik gewonnen had", zei Nuis. "Vanaf meter één verliep het precies zoals ik wilde."

40 minuten geleden
Schaatstrainer Orie sluit Spelen in Milaan af zonder medaille

MILAAN (ANP) - De Olympische Spelen zijn op een grote teleurstelling uitgedraaid voor Team Essent. De ploeg van coach Jac Orie behaalde in Milaan geen enkele medaille bij het langebaanschaatsen. Daarmee kwam een einde aan een lange reeks successen van Orie op de Spelen.

1 uur geleden
Nuis grijpt bij Spelen brons op 1500 meter, goud voor Ning

MILAAN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft bij de Spelen van Milaan brons veroverd op de 1500 meter. De 36-jarige titelverdediger moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.42,82 de titel laten aan de Chinees Ning Zhongyan. Die won in een olympisch record van 1.41,98 en troefde daarmee topfavoriet Jordan Stolz af. De Amerikaan werd tweede in 1.42,75. Joep Wennemars eindigde met 1.43,05 als vierde.

1 uur geleden
Saka verbindt zijn toekomst met nieuw contract aan Arsenal

LONDEN (ANP) - Bukayo Saka (24) heeft zijn contract bij Arsenal verlengd. De club uit Londen spreekt van een contract voor de "lange termijn", zonder een contractduur te noemen. Volgens Britse media heeft de Engelse aanvaller bijgetekend tot 2031.

2 uur geleden