Sprintster Alfred uit troeft Richardson af in finale 100 meter
PARIJS (ANP) - Julien Alfred uit Saint Lucia heeft op de Olympische Spelen verrassend goud gewonnen op de 100 meter. De 23-jarige sprintster troefde met haar tijd van 10,72 seconden de Amerikaanse topfavoriete Sha'Carri Richardson af. Richardson veroverde zilver in 10,87. Haar landgenote Melissa Jefferson pakte brons (10,92).
Alfred bezorgde haar land Saint Lucia (een land in de Cariben met 180.000 inwoners) de eerste olympische medaille ooit. Eerder dit jaar won Alfred WK-goud op de 60 meter indoor.
Kort voor de start van de Spelen vertelde Alfred dat ze op 14-jarige leeftijd haar ouderlijk huis verliet om in Jamaica te gaan trainen. "Ik droomde ervan om naar het land van Usain Bolt te gaan, de snelste man ter wereld. Mijn moeder maakte geen bezwaar", zei Alfred die op jonge leeftijd haar vader had verloren. Later ging ze haar sport combineren met een studie aan de Universiteit van Texas in de VS. Een olympische medaille in Parijs zag ze voorafgaand aan de finale als "een beloning voor alle opofferingen".
Cannabis
In het Stade de France stuntte Alfred door de Amerikaanse vrouwen naar het tweede plan te verwijzen. Alle ogen waren gericht op Richardson die vorig jaar in Boedapest de wereldtitel veroverde in 10,65. De flamboyante Richardson (24) moest de Verenigde Staten voor het eerst sinds 1996 (Gail Devers) weer aan olympisch goud op de prestigieuze 100 meter helpen. In 2021 ontbrak de Amerikaanse op de Spelen van Tokio omdat ze kort daarvoor was betrapt op het gebruik van cannabis.
Kort voor de halve finale zaterdagavond trok tweevoudig olympisch kampioen Shelly-Ann Fraser-Pryce (37) zich om onduidelijke redenen terug.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
3 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
4 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
9 uur geleden