Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sprintster Alfred uit troeft Richardson af in finale 100 meter

Sprintster Alfred uit troeft Richardson af in finale 100 meter

PARIJS (ANP) - Julien Alfred uit Saint Lucia heeft op de Olympische Spelen verrassend goud gewonnen op de 100 meter. De 23-jarige sprintster troefde met haar tijd van 10,72 seconden de Amerikaanse topfavoriete Sha'Carri Richardson af. Richardson veroverde zilver in 10,87. Haar landgenote Melissa Jefferson pakte brons (10,92).

Alfred bezorgde haar land Saint Lucia (een land in de Cariben met 180.000 inwoners) de eerste olympische medaille ooit. Eerder dit jaar won Alfred WK-goud op de 60 meter indoor.

Kort voor de start van de Spelen vertelde Alfred dat ze op 14-jarige leeftijd haar ouderlijk huis verliet om in Jamaica te gaan trainen. "Ik droomde ervan om naar het land van Usain Bolt te gaan, de snelste man ter wereld. Mijn moeder maakte geen bezwaar", zei Alfred die op jonge leeftijd haar vader had verloren. Later ging ze haar sport combineren met een studie aan de Universiteit van Texas in de VS. Een olympische medaille in Parijs zag ze voorafgaand aan de finale als "een beloning voor alle opofferingen".

Cannabis

In het Stade de France stuntte Alfred door de Amerikaanse vrouwen naar het tweede plan te verwijzen. Alle ogen waren gericht op Richardson die vorig jaar in Boedapest de wereldtitel veroverde in 10,65. De flamboyante Richardson (24) moest de Verenigde Staten voor het eerst sinds 1996 (Gail Devers) weer aan olympisch goud op de prestigieuze 100 meter helpen. In 2021 ontbrak de Amerikaanse op de Spelen van Tokio omdat ze kort daarvoor was betrapt op het gebruik van cannabis.

Kort voor de halve finale zaterdagavond trok tweevoudig olympisch kampioen Shelly-Ann Fraser-Pryce (37) zich om onduidelijke redenen terug.

Meer uit Sport

Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

5 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

6 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

6 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

7 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

7 uur geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

9 uur geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

10 uur geleden