Sprintster Alfred uit troeft Richardson af in finale 100 meter
PARIJS (ANP) - Julien Alfred uit Saint Lucia heeft op de Olympische Spelen verrassend goud gewonnen op de 100 meter. De 23-jarige sprintster troefde met haar tijd van 10,72 seconden de Amerikaanse topfavoriete Sha'Carri Richardson af. Richardson veroverde zilver in 10,87. Haar landgenote Melissa Jefferson pakte brons (10,92).
Alfred bezorgde haar land Saint Lucia (een land in de Cariben met 180.000 inwoners) de eerste olympische medaille ooit. Eerder dit jaar won Alfred WK-goud op de 60 meter indoor.
Kort voor de start van de Spelen vertelde Alfred dat ze op 14-jarige leeftijd haar ouderlijk huis verliet om in Jamaica te gaan trainen. "Ik droomde ervan om naar het land van Usain Bolt te gaan, de snelste man ter wereld. Mijn moeder maakte geen bezwaar", zei Alfred die op jonge leeftijd haar vader had verloren. Later ging ze haar sport combineren met een studie aan de Universiteit van Texas in de VS. Een olympische medaille in Parijs zag ze voorafgaand aan de finale als "een beloning voor alle opofferingen".
Cannabis
In het Stade de France stuntte Alfred door de Amerikaanse vrouwen naar het tweede plan te verwijzen. Alle ogen waren gericht op Richardson die vorig jaar in Boedapest de wereldtitel veroverde in 10,65. De flamboyante Richardson (24) moest de Verenigde Staten voor het eerst sinds 1996 (Gail Devers) weer aan olympisch goud op de prestigieuze 100 meter helpen. In 2021 ontbrak de Amerikaanse op de Spelen van Tokio omdat ze kort daarvoor was betrapt op het gebruik van cannabis.
Kort voor de halve finale zaterdagavond trok tweevoudig olympisch kampioen Shelly-Ann Fraser-Pryce (37) zich om onduidelijke redenen terug.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
3 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
4 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
11 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden