Sprinter Afrifa verrast met finaleplek 60 meter op EK indoor
APELDOORN (ANP) - Elvis Afrifa heeft zich in Apeldoorn verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter bij de EK indooratletiek. De Nederlands kampioen eindigde als tweede in zijn heat van de halve finales in een dik persoonlijk record van 6,57 seconden, één honderdste boven het Nederlands record.
Taymir Burnet voegde zich ook bij de acht lopers die later zaterdag de finale lopen. Hij eindigde als derde in zijn heat in een persoonlijk record van 6,61 en was daarmee een van de twee atleten die op basis van hun tijd een plek in de finale afdwongen.
Burnet en Afrifa maakten deel uit van de estafetteploeg die vorig jaar zilver won op de 4x100 meter bij de EK outdoor in Rome. Ze mochten ook naar de Olympische Spelen van Parijs, maar strandden daar in de series van de 4x100 meter.
De in Nederland geboren Brit Jeremiah Azu plaatste zich met een tijd van 6,52 als snelste voor de finale.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
10 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden