Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Springruiters herpakken zich op EK en halen finale landenwedstrijd

Springruiters herpakken zich op EK en halen finale landenwedstrijd

MILAAN (ANP) - De Nederlandse springruiters hebben zich herpakt op het EK in Milaan. De ruiters van bondscoach Jos Lansink voegden op de tweede dag slechts 5 strafpunten toe aan de 14,29 van dag één en zijn in de tussenstand met 19,29 punten gestegen naar de zevende plaats. Daarmee is de equipe zeker van een plek in de finale van de landenwedstrijd op vrijdag.

Jur Vrieling is de beste Nederlander in het individuele klassement. Hij ging in de tweede ronde foutloos over de hindernissen met zijn paard Long John Silver en heeft 1,62 strafpunten. De Zweed Jens Fredricson leidt met 0 strafpunten.

Willem Greve (Highway) maakte in de omloop 1 springfout en Maikel van der Vleuten (O'Bailey) noteerde een tijdfout. Van der Vleuten staat 27e individueel (8,10 strafpunten) en Greve 34e (9,57 strafpunten). Harrie Smolders (Uricas) bevindt zich op de 56e plaats (15,59 strafpunten) in de onderste regionen.

Tevreden

"Het was een moeilijke en technische proef, maar onze ruiters hebben fantastisch gereden en daar ben ik heel blij mee", zei bondscoach Lansink. "Alles stond twee gaten hoger dan gisteren, dat had ik zeker niet verwacht. Onze paarden sprongen allemaal heel goed, op het paard van Harrie na. Uricas heeft niet de vorm die hij de afgelopen weken had, maar dat kan gebeuren. Als hij kon praten zouden we wellicht beter snappen waar dat aan ligt."

De beste tien teams en de beste vijftig van het individuele klassement mogen vrijdag terugkomen voor het derde en laatste deel van de landenwedstrijd.

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

2 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

3 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

6 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

21 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden