Springruiter Van der Vleuten verlost paardensportbond van druk
TOKIO (ANP) - Het ietwat verrassende brons van springruiter Maikel van der Vleuten op de Olympische Spelen heeft voor grote opluchting gezorgd bij de Nederlandse paardensportbond KNHS. Na de tegenvallend verlopen Spelen van Rio 2016, waar de paarden in alle disciplines buiten de medailles eindigden, móest er gepresteerd worden in Tokio.
"De financiering die we krijgen van sportkoepel NOC*NSF hangt voor een groot deel af van prestaties op de Spelen", zegt Iris Boelhouwer, sinds vorig jaar de technisch directeur van de KNHS. "Dan helpt het natuurlijk wel als je met iets tastbaars terug naar Nederland komt. Dat was al weer even geleden voor ons. Een olympische medaille blijft iets magisch, iedereen snakte daar naar."
Van der Vleuten (33) pakte met Beauville Z brons in de individuele wedstrijd. Vrijdag leidde Van der Vleuten de Nederlandse ploeg ook naar de finale van de landenwedstrijd. "Er zijn vijf, zes, zeven landen die heel goed zijn. Daar behoren wij ook toe", aldus Boelhouwer, de opvolgster van Maarten van der Heijden die tussen 2008 en 2020 technisch directeur was. Bij de Spelen van Londen 2012 zorgden de spring- en dressuurruiters voor maar liefst vier medailles: zilver voor springruiter Gerco Schröder en de springploeg, zilver voor dressuurruiter Adelinde Cornelissen, en brons voor de dressuurploeg, met toen nog Anky van Grunsven als boegbeeld.
"Verrassing is een groot woord, maar Maikel en Beauville hebben wel buitengewoon gepresteerd", zegt Boelhouwer. "Met het team maken we ook zeker kans." De dressuurploeg eindigde vorige week als vijfde in de landenwedstrijd, individueel deed Edward Gal (met Total US) het het beste met de zesde plaats.
Supertragisch
De eventingwedstrijd leverde Boelhouwer een slapeloze nacht op. Zowel Merel Blom als Janneke Boonzaaijer werd gediskwalificeerd. "Daar heb ik heel slecht van geslapen. En ik was niet de enige", aldus de technisch directeur. "Supertragisch, een zwarte dag. Toen dacht ik wel: hoe ver moet die gifbeker leeg? Gelukkig konden we woensdag weer lachen toen Maikel brons pakte."
Boelhouwer, die naar eigen zeggen als jong meisje al gek op paarden was, komt uit de mediawereld. Ze was directeur bij Endemol voordat ze bij de KNHS in dienst trad. "Het bevalt voor 200 procent." Tijd om rustig te wennen aan haar nieuwe baan kreeg ze niet. Eerst het coronavirus, begin dit jaar volgde de uitbraak van het voor paarden zeer besmettelijke en dodelijke rhinovirus dat ertoe leidde dat het internationale wedstrijdprogramma wederom werd onderbroken. En kort voor de Spelen bleek dat dressuurruiter Dinja van Liere niet met haar toppaard Hermes naar Tokio kon gaan vanwege een administratieve blunder. "Het waren wel heel veel extremiteiten in één jaar", zegt Boelhouwer.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
3 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
8 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
9 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
11 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
15 uur geleden