Sportwinkelketen JD Sports mag onder voorwaarden Courir overnemen
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de overname van sportwinkelketen Courir door branchegenoot JD Sports goedgekeurd, mits de bedrijven zich aan bepaalde voorwaarden houden. De mededingingswaakhond maakte zich zorgen over de concurrentie in Portugal en Frankrijk.
Volgens de commissie zou de overname tot een groot gezamenlijk marktaandeel in die landen leiden. Ook zouden niet genoeg andere concurrenten overblijven om genoeg concurrentiedruk uit te oefenen. Dat zou dan weer leiden tot hogere prijzen en minder keuze voor consumenten, redeneerde de commissie.
De winkelketens hadden daarom aangeboden alle Courir-winkels in Portugal en meerdere winkels in Frankrijk af te staan aan Snipes, een andere verkoper van sportartikelen. Door deze toezeggingen zijn de zorgen van de commissie over de concurrentie weggenomen, laat die weten.
'Volledige naleving'
Het Britse JD Sports is wereldwijd actief, zowel online als via meer dan 3300 fysieke winkels. Het Franse Courir verkoopt onder meer sportschoenen en -kleding en heeft in Europa meer dan driehonderd winkels, onder andere in Nederland, Belgiƫ, Frankrijk, Spanje en Portugal.
Het goedkeuringsbesluit is volgens de commissie afhankelijk van de "volledige naleving" van de toezeggingen. Een onafhankelijke partij gaat dat monitoren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
7 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
10 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italiƫ, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
15 uur geleden