Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportwinkelketen JD Sports mag onder voorwaarden Courir overnemen

Sportwinkelketen JD Sports mag onder voorwaarden Courir overnemen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de overname van sportwinkelketen Courir door branchegenoot JD Sports goedgekeurd, mits de bedrijven zich aan bepaalde voorwaarden houden. De mededingingswaakhond maakte zich zorgen over de concurrentie in Portugal en Frankrijk.

Volgens de commissie zou de overname tot een groot gezamenlijk marktaandeel in die landen leiden. Ook zouden niet genoeg andere concurrenten overblijven om genoeg concurrentiedruk uit te oefenen. Dat zou dan weer leiden tot hogere prijzen en minder keuze voor consumenten, redeneerde de commissie.

De winkelketens hadden daarom aangeboden alle Courir-winkels in Portugal en meerdere winkels in Frankrijk af te staan aan Snipes, een andere verkoper van sportartikelen. Door deze toezeggingen zijn de zorgen van de commissie over de concurrentie weggenomen, laat die weten.

'Volledige naleving'

Het Britse JD Sports is wereldwijd actief, zowel online als via meer dan 3300 fysieke winkels. Het Franse Courir verkoopt onder meer sportschoenen en -kleding en heeft in Europa meer dan driehonderd winkels, onder andere in Nederland, België, Frankrijk, Spanje en Portugal.

Het goedkeuringsbesluit is volgens de commissie afhankelijk van de "volledige naleving" van de toezeggingen. Een onafhankelijke partij gaat dat monitoren.

Meer uit Financieel

Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

4 minuten geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

2 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

2 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

4 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

4 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

5 uur geleden
Huishoudbeurs verwacht dit jaar meer bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.

8 uur geleden