Sportwinkelketen JD Sports mag onder voorwaarden Courir overnemen
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de overname van sportwinkelketen Courir door branchegenoot JD Sports goedgekeurd, mits de bedrijven zich aan bepaalde voorwaarden houden. De mededingingswaakhond maakte zich zorgen over de concurrentie in Portugal en Frankrijk.
Volgens de commissie zou de overname tot een groot gezamenlijk marktaandeel in die landen leiden. Ook zouden niet genoeg andere concurrenten overblijven om genoeg concurrentiedruk uit te oefenen. Dat zou dan weer leiden tot hogere prijzen en minder keuze voor consumenten, redeneerde de commissie.
De winkelketens hadden daarom aangeboden alle Courir-winkels in Portugal en meerdere winkels in Frankrijk af te staan aan Snipes, een andere verkoper van sportartikelen. Door deze toezeggingen zijn de zorgen van de commissie over de concurrentie weggenomen, laat die weten.
'Volledige naleving'
Het Britse JD Sports is wereldwijd actief, zowel online als via meer dan 3300 fysieke winkels. Het Franse Courir verkoopt onder meer sportschoenen en -kleding en heeft in Europa meer dan driehonderd winkels, onder andere in Nederland, Belgiƫ, Frankrijk, Spanje en Portugal.
Het goedkeuringsbesluit is volgens de commissie afhankelijk van de "volledige naleving" van de toezeggingen. Een onafhankelijke partij gaat dat monitoren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.
24 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - TenneT geeft in Noord-Brabant de komende twee jaar 805 megawatt (MW) aan capaciteit vrij op het hoogspanningsnet. De netbeheerder meldt dat dit ruim vijf keer het vermogen van Den Bosch is en vergelijkbaar is met een derde van de huidige elektriciteitsvraag van de provincie. De vraag naar elektriciteit in Brabant neemt minder snel toe dan eerder werd verwacht. "Bovendien zijn we als een malle aan het investeren. En dat levert uiteindelijk capaciteit op", zegt Robert Kuik, directeur Netwerkplanning bij TenneT.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiƫn) aan de Tweede Kamer.
14 uur geleden