Sportwinkelketen JD Sports mag onder voorwaarden Courir overnemen
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de overname van sportwinkelketen Courir door branchegenoot JD Sports goedgekeurd, mits de bedrijven zich aan bepaalde voorwaarden houden. De mededingingswaakhond maakte zich zorgen over de concurrentie in Portugal en Frankrijk.
Volgens de commissie zou de overname tot een groot gezamenlijk marktaandeel in die landen leiden. Ook zouden niet genoeg andere concurrenten overblijven om genoeg concurrentiedruk uit te oefenen. Dat zou dan weer leiden tot hogere prijzen en minder keuze voor consumenten, redeneerde de commissie.
De winkelketens hadden daarom aangeboden alle Courir-winkels in Portugal en meerdere winkels in Frankrijk af te staan aan Snipes, een andere verkoper van sportartikelen. Door deze toezeggingen zijn de zorgen van de commissie over de concurrentie weggenomen, laat die weten.
'Volledige naleving'
Het Britse JD Sports is wereldwijd actief, zowel online als via meer dan 3300 fysieke winkels. Het Franse Courir verkoopt onder meer sportschoenen en -kleding en heeft in Europa meer dan driehonderd winkels, onder andere in Nederland, België, Frankrijk, Spanje en Portugal.
Het goedkeuringsbesluit is volgens de commissie afhankelijk van de "volledige naleving" van de toezeggingen. Een onafhankelijke partij gaat dat monitoren.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat in december voor het eerst staatsleningen uitgeven die zijn geprijsd in de Chinese munteenheid, de yuan. Dat maakte het Russische ministerie van Financiën woensdag bekend. De stap geeft de toenemende economische verstrengeling tussen Rusland en China aan doordat Rusland kampt met westerse sancties door de oorlog in Oekraïne.
55 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal waarschijnlijk sterker groeien dan verwacht, ondanks de politieke onrust in het land door de begrotingsperikelen. Dat zei centralebankpresident François Villeroy de Galhau woensdag op de Franse televisie. Volgens hem is de economie weerbaar tegen de politieke onzekerheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Operationeel directeur Ton van Nimwegen van ABN AMRO wil partijvoorzitter van de VVD worden. Daarom legt hij met ingang van volgend jaar zijn functie bij de bank neer. Zijn verantwoordelijkheden worden dan overgenomen door de andere topbestuurders van de bank.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 3 procent hoger.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Overheden in heel Europa en het Midden-Oosten haasten zich om ervoor te zorgen dat de buitenlandse activiteiten van de Russische olieproducent Lukoil kunnen blijven draaien. Het op een na grootste oliebedrijf van Rusland heeft veel olievelden, raffinaderijen en tankstations in andere landen. Lukoil bezit naast tankstations ook een minderheidsbelang in een raffinaderij in Nederland.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping wil de economische banden tussen China en Spanje verder versterken. Dat heeft Xi gezegd bij een ontmoeting met de Spaanse koning Felipe, die op staatsbezoek is in China. De koning is samen met zijn vrouw Letizia in Beijing.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO neemt zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over, heeft de bank woensdag aangekondigd. De geschatte overnameprijs bedraagt zo'n 960 miljoen euro. Het gaat om een van de grootste overnames in jaren in de Nederlandse bankensector.
4 uur geleden