Sportwinkelketen JD Sports mag onder voorwaarden Courir overnemen
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de overname van sportwinkelketen Courir door branchegenoot JD Sports goedgekeurd, mits de bedrijven zich aan bepaalde voorwaarden houden. De mededingingswaakhond maakte zich zorgen over de concurrentie in Portugal en Frankrijk.
Volgens de commissie zou de overname tot een groot gezamenlijk marktaandeel in die landen leiden. Ook zouden niet genoeg andere concurrenten overblijven om genoeg concurrentiedruk uit te oefenen. Dat zou dan weer leiden tot hogere prijzen en minder keuze voor consumenten, redeneerde de commissie.
De winkelketens hadden daarom aangeboden alle Courir-winkels in Portugal en meerdere winkels in Frankrijk af te staan aan Snipes, een andere verkoper van sportartikelen. Door deze toezeggingen zijn de zorgen van de commissie over de concurrentie weggenomen, laat die weten.
'Volledige naleving'
Het Britse JD Sports is wereldwijd actief, zowel online als via meer dan 3300 fysieke winkels. Het Franse Courir verkoopt onder meer sportschoenen en -kleding en heeft in Europa meer dan driehonderd winkels, onder andere in Nederland, België, Frankrijk, Spanje en Portugal.
Het goedkeuringsbesluit is volgens de commissie afhankelijk van de "volledige naleving" van de toezeggingen. Een onafhankelijke partij gaat dat monitoren.
Meer uit Financieel
SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
22 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
1 dag geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
1 dag geleden