Sportwereld geschokt door dood Bryant
LOS ANGELES (ANP) - De sportwereld is geschokt door de dood van basketballegende Kobe Bryant. Kort nadat TMZ als eerste had gemeld dat Bryant was omgekomen bij een helikoptercrash in Californië, kwamen de reacties los. In eerste instantie sprak iedereen de hoop uit dat het nieuws niet waar zou zijn. De autoriteiten bevestigden echter al snel dat Bryant behoorde tot de vijf inzittenden, die allemaal om het leven zijn gekomen.
"Kobe Bryant, je bent een engel", schreef de Amerikaanse voetballer Jozy Altidore (ex-AZ). "RIP, legend. Zo aardig, je had voor iedereen tijd. Het toonbeeld van klasse en hard werken. Een idool. Mijn gebeden zijn voor zijn familie."
Lindsey Vonn, de succesvolle Amerikaanse skiester, schreef: "Ik heb hier geen woorden voor. Hoe kan dit gebeuren? Ik ben er kapot van. RIP Kobe."
Voetballers
Heel wat voetbalclubs betuigden ook al snel hun medeleven. Zo publiceerde AC Milan een foto van Bryant, gehuld in het shirt van de Italiaanse club met daarop zijn favoriete nummer 24. "We hebben geen woorden om te beschrijven hoe geschokt we zijn door de dood van een van de grootste sporters aller tijden, en een fan van de 'Rossoneri'. Je zal voor altijd gemist worden, Kobe."
Eljero Elia verwees naar de bijnaam van Bryant, Black Mamba. "RIP #blackmamba. Het leven is niet eerlijk." De Spaanse Formule 1-coureur Carlos Sainz schreef: "Een grote legende heeft ons verlaten... Rest in peace, Kobe."
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
15 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
15 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
17 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
19 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
20 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
22 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden