Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportscholen vrezen voor opzeggingen bij verlengen avondsluiting

Sportscholen vrezen voor opzeggingen bij verlengen avondsluiting

DEN HAAG (ANP) - Een verlenging van de huidige avondsluiting heeft gevolgen voor het aantal leden van sportscholen en dus voor de inkomsten, zegt NL Actief, de branchevereniging voor sportscholen. De organisatie denkt dat leden door de verlenging hun abonnement zullen opzeggen en dat de aanwas minder zal zijn in de voor de sector belangrijke januarimaand. "Als maatregelen te lang blijven, heeft dat gevolgen voor de instroom van leden", zegt NL Actief-directeur Patrick Rijnbeek.

Door de gedwongen sluiting om 17.00 uur zijn er sinds eind november niet veel extra opzeggingen bijgekomen, maar NL Actief waarschuwt voor de optelsom aan maatregelen en gevolgen daarvan. Met name na de invoering van het coronatoegangsbewijs werden abonnementen bevroren, zag de organisatie. Dat betekent dat er geen geld geïnd kan worden door sportscholen.

Eind 2019 hadden sportscholen zo'n 3,2 miljoen leden. Sinds de coronacrisis is zo'n 30 procent van de leden verdwenen, zegt Rijnbeek. "De schade telt gemiddeld op tot 30 procent." Een deel van de leden is teruggekomen, maar nog niet iedereen. Over het algemeen zijn ouderen terughoudender om terug te komen, ziet Rijnbeek.

Een derde minder

Ook de Vereniging Exclusieve Sportscholen (VES) zegt dat de 110 clubs aangesloten bij de vereniging door de maatregelen een derde minder leden hebben. Voor de coronacrisis waren zo'n 1500 tot 2000 mensen per club lid. "We waren van het verlies aan het terugkomen maar nu zitten we weer op het niveau van net na de lockdowns", zegt voorzitter Han de Hair.

De branche kijkt "met enige zorgen" naar de januarimaand. In het kader van goede voornemens sluiten veel mensen een abonnement bij een sportschool af. "Iedereen die niet overdag kan sporten, sluit je uit met de avondsluiting", zegt Rijnbeek. Een derde van de leden die normaal gesproken 's avonds sport, doet dat volgens NL Actief nu niet.

Digitalisering

De VES is bang dat de mensen die de sportschool juist hard nodig hebben, niet meer terugkomen. De sportclubs zijn zich volgens De Hair opnieuw aan het uitvinden en zetten vol in op digitalisering zoals online lesgeven, terwijl het niet aan hen ligt. "De verlenging van de avondsluiting is een absurde maatregel. De sportbranche heeft het goed voor elkaar, de besmettingen komen niet bij ons vandaan. Ik vind dat de regering de ogen open moet doen."

Sportscholen Fit For Free en Sportcity waren nog niet bereikbaar voor commentaar. Basic-Fit wilde nog niet vooruitlopen op de persconferentie.

Meer uit Financieel

Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

4 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

12 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

12 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

15 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

16 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

19 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

1 dag geleden