Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportscholen: regering werpt 'hoge drempel' op om te sporten

Sportscholen: regering werpt 'hoge drempel' op om te sporten

DEN HAAG (ANP) - Om gezond door de coronacrisis te komen zouden mensen gestimuleerd moeten worden om naar de sportschool te komen. Het invoeren van een verplichte QR-code voor de toegang tot fitnesscentra doet juist het tegenovergestelde. Branchevereniging NL Actief spreekt in een reactie op de extra maatregelen die het kabinet dinsdag aankondigde van een "hoge drempel" om te gaan sporten voor mensen die niet zijn gevaccineerd.

De fitnessclubs zijn volgens NL Actief onderdeel van de oplossing. "Tijdens de eerste coronagolf in het voorjaar van 2020 constateerden ic-artsen dat met name mensen met fors overgewicht op de ic's belandden. Dit leidde tot een breed gedragen maatschappelijk appel om gezonder, fitter en vitaler te gaan leven", aldus NL Actief in een verklaring. Ook nu zou volgens de vereniging sporten gestimuleerd moeten worden in plaats van belemmerd.

De vereniging benadrukt dat in de sportscholen met inachtneming van de coronaprotocollen veilig en verantwoord gesport kan worden. Daarbij wordt benadrukt dat fitnesscentra niet bekend staan als brandhaard voor besmettingen. Uit de strengere maatregelen nu klinkt volgens NL Actief ook weinig vertrouwen in de sector.

Meer uit Binnenland

Zo'n duizend kilo cocaïne onderschept in haven van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is vrijdagmiddag door de douane naar schatting duizend kilo cocaïne onderschept, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De drugs zaten professioneel verstopt tussen een lading hout uit West-Afrika.

1 uur geleden
Zo'n duizend kilo cocaïne onderschept in haven van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is vrijdagmiddag door de douane naar schatting duizend kilo cocaïne onderschept, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De drugs zaten professioneel verstopt tussen een lading hout uit West-Afrika.

7 uur geleden
Zorg wil meer actie kabinet tegen doden zorgverleners in Gaza

DEN HAAG (ANP) - Meerdere Nederlandse zorgverenigingen vragen het demissionaire kabinet om zich "krachtiger uit te spreken" tegen het geweld tegen zorgverleners in Gaza. De organisaties benadrukken dat hun oproep niet gericht is op "het politieke conflict" maar op "de bescherming van fundamentele humanitaire gezondheidsprincipes".

9 uur geleden
NS verwacht normale dienstregeling op zaterdag

UTRECHT (ANP) - NS verwacht dat er zaterdag een normale dienstregeling zal zijn, zegt een woordvoerder. Alleen op "materieel vlak" zou de vervoerder nog last kunnen hebben van de staking op vrijdag.

10 uur geleden
Suzan & Freek hervatten optredens ondanks ziekte Freek

DEN HAAG (ANP) - Suzan & Freek geven deze zomer ondanks de ziekte van Freek Rikkerink toch optredens op een aantal festivals. Dat maakte het muzikale duo vrijdag bekend in een bericht op Instagram. "Uiteraard allemaal in goed overleg met de arts (die vond het zelfs een goed idee)", schrijft het stel.

11 uur geleden
NS: geen staking maandag, grotendeels normale dienstregeling

UTRECHT (ANP) - NS rijdt maandag grotendeels een normale dienstregeling, ondanks een eerdere stakingsdreiging. Er wordt die dag definitief niet gestaakt, omdat de aanmeldingstermijn sinds vrijdagmiddag 12.00 uur is verstreken. Dat bevestigen vakbonden CNV en VVMC. Normaal is die termijn 36 uur, maar door het tussenliggende weekend gelden andere regels.

11 uur geleden
ANWB: heel erg druk op Nederlandse wegen

DEN HAAG (ANP) - "Het is heel erg druk op de wegen", meldt de ANWB. Volgens de verkeersdienst staat er vrijdagmiddag ruim 800 kilometer file.

12 uur geleden