Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportscholen: regering werpt 'hoge drempel' op om te sporten

Sportscholen: regering werpt 'hoge drempel' op om te sporten

DEN HAAG (ANP) - Om gezond door de coronacrisis te komen zouden mensen gestimuleerd moeten worden om naar de sportschool te komen. Het invoeren van een verplichte QR-code voor de toegang tot fitnesscentra doet juist het tegenovergestelde. Branchevereniging NL Actief spreekt in een reactie op de extra maatregelen die het kabinet dinsdag aankondigde van een "hoge drempel" om te gaan sporten voor mensen die niet zijn gevaccineerd.

De fitnessclubs zijn volgens NL Actief onderdeel van de oplossing. "Tijdens de eerste coronagolf in het voorjaar van 2020 constateerden ic-artsen dat met name mensen met fors overgewicht op de ic's belandden. Dit leidde tot een breed gedragen maatschappelijk appel om gezonder, fitter en vitaler te gaan leven", aldus NL Actief in een verklaring. Ook nu zou volgens de vereniging sporten gestimuleerd moeten worden in plaats van belemmerd.

De vereniging benadrukt dat in de sportscholen met inachtneming van de coronaprotocollen veilig en verantwoord gesport kan worden. Daarbij wordt benadrukt dat fitnesscentra niet bekend staan als brandhaard voor besmettingen. Uit de strengere maatregelen nu klinkt volgens NL Actief ook weinig vertrouwen in de sector.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

8 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

8 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

8 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

8 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

9 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

9 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

11 uur geleden